EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-11-2022 21:47   Güncelleme : 04-11-2022 22:31

16. TÜBİTAK Ortaokul Araştırma Proje Yarışmalarından Rize’ye Ödül Yağdı

16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışmasında Rize Fatma Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi projeleriyle önemli dereceler aldı.

16. TÜBİTAK Ortaokul Araştırma Proje Yarışmalarından Rize’ye Ödül Yağdı

Türkiye genelinde toplamda 31001 projenin yarıştığı TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Rize Fatma Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi büyük bir başarı elde etti. 

12 farklı bölgede gerçekleştirilen bölge finallerinde birincilik derecesi alan projeler arasından 180 proje Türkiye finalinde Diyarbakır’da yarıştı.

Diyarbakır Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştiren ödül töreninde Rize Fatma Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi felsefe öğretmeni Dr. Ebru Öner danışmanlığında öğrencilerden Ahmet Hacıoğlu, Elvin Asel Şenkaya ve Ahsen Ravza Yılmaz’ın hazırlamış olduğu “Resimli ve Sesli Elektronik Hikâyeler Aracılığıyla Değerler Eğitimi” isimli proje Değerler Eğitimi kategorisinde Türkiye birincisi, matematik öğretmeni Halil İbrahim Dönmez danışmanlığında Adnan Ediz Korkmaz “7 ile Bölünebilmede Farklı Bir Yaklaşım” isimli proje ile matematik kategorisinde Türkiye üçüncüsü, sınıf öğretmeni olan uzman öğretmen Havva Nur İpekoğlu Yetgin danışmanlığında Muhammed Kadir Yetgin’in hazırlamış olduğu “Sen, Ben, Biz, Hepimiz, El Ele Verirsek Güzel Olur Geleceğimiz” isimli proje ile coğrafya kategorisinde Türkiye üçüncüsü oldu.

Diyarbakır’da gerçekleştiren ödül töreninin ardından Rize Fatma Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi öğretmen ve öğrencileri Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Arif Kahraman’ı da ziyaret etti.

Başarılarından dolayı öğrencileri tebrik eden Kaymakam Kahraman, "Bizim geleceğimiz olan siz gençlerin bu derece başarı göstermesi bizleri gururlandırıyor. Bir işe iyi başlamak başarının yarısıdır derler. Siz de çok iyi bir başlangıç yaparak ve girdiğiniz yarışmada güzel dereceler elde ettiniz ve amaçladığınız hedefe ulaşma imkânı sahip oldunuz. Siz de yıllardır emeklerinizi ortaya koyarak, ailenizin, öğretmenlerinizin desteğini alarak bu seviyeye geldiniz ve başarı elde ettiniz. Başarının temel taşlarından birisi de güçlü ailedir. Sizleri yetiştiren aileleriniz ve öğretmenlerinize teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Çalışacağız, çabalayacağız ama milli ve manevi değerlerimize de bağlı olacağız” dedi.

Sohbet havasında geçen ziyarette öğrencilere ileride kendilerinin mutlu olacakları, devlete, millete ve insanlığa faydalı işler yapmaları konusunda öğütler veren Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Arif Kahraman, ziyaretin sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

 

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ