DOLAR 7,4627
EURO 9,0376
ALTIN 438,60
BIST 100 1.524

Uçuşlar ertelendi!

İç hat uçuşlarının 1 Haziran itibariyle başlamasından sonra yurt dışı uçuşları için 10 Haziran'da start verileceği duyurulmuştu.Ancak THY uçuşları erteledi.

Uçuşlar ertelendi!

Küresel salgın haline gelen yeni tip corona virüs salgınına yönelik alınan önlemler kapsamında seyahet kısıtlaması kademeli olarak kaldırılmıştı.

İç hat uçuşlarının 1 Haziran itibariyle başlamasından sonra yurt dışı uçuşları için 10 Haziran'da start verileceği duyurulmuştu.

Türk Hava Yolları yetkilisinin açıklaması  "Yurtdışı uçuşlar başlamadı. İzinler bekleniyor. Elimizde bayağı bir uçuş listesi var ama Sivil Havacılık'tan izin bekleniyor" ifadelerini kullandı.

"Biz Sivil Havacılık'a başvuruyoruz. Onlar da karşı tarafın ilgili otoritesi ile yazışıyor, karşı tarafın da izin vermesi gerekiyor. Önce buradan izin alıyoruz, sonra karşı tarafla yazışılıyor onların da izin vermesi gerekiyor. İzinleri bekliyoruz"  sözlerini ekledi.

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu 10 Haziran itibarıyla KKTC, Bahreyn, Bulgaristan, Katar ve Yunanistan'a uçuşların başlayacağını açıklamıştı.

 

Yorumlar (0)

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum Yap