GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-12-2022 09:38   Güncelleme : 27-12-2022 09:38

3 ay önce evlendiği eşinden şiddet görünce, babasına sığındı  

Murat KÜÇÜK/BOLU,(DHA) - BOLU'da, 3 ay önce kaçarak evlendiği eşinden defalarca şiddet gören Şevval Çıkış (19), eşi Murat Çıkış (36) hakkında uzaklaştırma kararı aldırırken, babası Ali Çalışkan'ın (44) evine sığındı. Eşinden ölüm tehditleri aldığını söyleyen Şevval Çıkış, "Beni defalarca darp etti. Bıçak çekip tehdit edip, hakaret etti. Üstümü başımı kesip, 'seni öldüreceğim' dedi. Dün neredeyse bıçaklayacaktı. Can güvenliğim yok. Şikayetçi oldum" dedi. 

3 ay önce evlendiği eşinden şiddet görünce, babasına sığındı  
BOLU'da, 3 ay önce kaçarak evlendiği eşinden defalarca şiddet gören Şevval Çıkış (19), eşi Murat Çıkış (36) hakkında uzaklaştırma kararı aldırırken, babası Ali Çalışkan'ın (44) evine sığındı. Eşinden ölüm tehditleri aldığını söyleyen Şevval Çıkış, ″Beni defalarca darp etti. Bıçak çekip tehdit edip, hakaret etti. Üstümü başımı kesip, 'seni öldüreceğim' dedi. Dün neredeyse bıçaklayacaktı. Can güvenliğim yok. Şikayetçi oldum″ dedi. 

Bolu'da, Şevval Çıkış 22 Eylül'de pastanede tanıştığı, kendisinden 17 yaş büyük Murat Çıkış ile ailesinden habersiz şekilde kaçarak evlendi. Ancak iddiaya göre evlilikten kısa süre sonra şiddet olayları başladı. Şevval Çıkış, darp edildiği ve kötü muamele gördüğü gerekçesiyle 7 kez babasının evine geldi. Önceki gün de eşi tarafından darp edilen ve ölüm tehditleri alan Şevval Çıkış, polise başvurdu. Eşi hakkında 10 günlük geçici uzaklaştırma kararı aldıran genç kadın, daha sonra babasının evine sığındı. 

‘DIŞARI ÇIKMAYA KORKUYORUM’ 
Can güvenliği olmadığını ve ölüm tehditleri aldığını söyleyen Şevval Çıkış, ″Geçtiğimiz 22 Eylül'de evlendim. Bir - iki hafta geçti kavga etmeye başladık. Ondan sonra bana vurup darp etti. Gözüme vurdu. Beni defalarca darp etti. Dün akşam da bana bıçak çekip tehdit edip, hakaret etti. Üstümü başımı kesip, 'seni öldüreceğim' dedi. Dün neredeyse bıçaklayacaktı. Can güvenliğim yok. Şikayetçi oldum. Başvuru yaptım. Korkuyorum, her yerde karşıma çıkabilir. Dışarıya çıkamıyorum artık. Babamın evine sığındım. Çok fazla darp etti. Canım çok yandı. Psikolojim bozuldu, psikiyatri hapları da kullanıyorum. Benim ve ailemin psikolojisini hep bozdu. Sürekli tehdit ediyor. Dışarı çıkmaya korkuyorum, adım atamıyorum.″ diye konuştu. 

‘KIZIMIN BAŞINA BİR ŞEY GELECEK DİYE KORKUYORUM’ 
Baba Ali Çalışkan ise kızının başına bir şeyin gelmesinden korktuğunu belirterek, ″Bu şahıs şu anda elini kollunu sallayarak geziyor. Evlatların canı yanmasın. Çocuğumun başından böyle bir olay geçti. Çocuğumu tehdit edip duruyor. Kadın cinayetlerine son verilsin. Bizlere yardım edilsin. Kızımın başına bir şey gelecek diye korkuyorum. Ben işe gidiyorum. Aklım kızımda kalıyor. Adam elini kolunu sallayarak geziyor. Kızım kaçarak evlendikten sonra 7 kez buraya geri geldi. Ben evladımı sokağa mı atacağım. Adalete güveniyorum. Eşimi de tehdit ediyor.″ dedi. (

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ