GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-09-2022 11:38   Güncelleme : 15-09-2022 11:38

AK Parti'li Mumcu: Türkiye'nin ilerlemesi akamete uğratılmamalı  

Aleyna KESKİN/TRABZON, (DHA) - AK PARTİ Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, "Bölgesel bir güç olma yolunda ilerleyen bir Türkiye var. Bu ilerlemenin akamete uğratılmaması gerekiyor. Bu yüzden biz 2023 seçimlerini çok önemli ve hayati görüyoruz. Bütün teşkilatlarımızla cansiperane bir şekilde bu seçimler için Cumhurbaşkanımızın ve teşkilat başkanlığımızın direktifleri doğrultusunda çalışıyoruz" dedi

AK Parti'li Mumcu: Türkiye'nin ilerlemesi akamete uğratılmamalı  
AK PARTİ Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, ″Bölgesel bir güç olma yolunda ilerleyen bir Türkiye var. Bu ilerlemenin akamete uğratılmaması gerekiyor. Bu yüzden biz 2023 seçimlerini çok önemli ve hayati görüyoruz. Bütün teşkilatlarımızla cansiperane bir şekilde bu seçimler için Cumhurbaşkanımızın ve teşkilat başkanlığımızın direktifleri doğrultusunda çalışıyoruz″ dedi.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Trabzon'un turizmden bu yıl büyük pay aldığını belirten Mumcu, “Trabzonspor’un şampiyonluğu ve Arap turistlerin pandemiden sonra kente gösterdikleri ilgiden dolayı Trabzon’da gerçekten çok yoğun bir turizm sezonu yaşandı. Bu sevindirici bir durum. Özellikle ekonomik sıkıntıların olduğu bu dönemde turizmin Trabzon’a getirisi 1 milyar doları aştı. Gerçekten sokağa çıktığımız zaman esnafımızın da yüzü gülüyor. Özellikle turizm destinasyonu olan Uzungöl gibi Sümela gibi yerlerdeki esnaflar hayli memnunlar. Gerçekten altın bir sezon yakaladık. Tabii bunu biraz daha geliştirmemiz lazım. Özellikle kış turizmini de Trabzon’da canlandırabilirsek yılın bütün sezonlarında bölgenin vazgeçilmezi olan turizmin bölgemize katkısı çok daha fazla olacak” diye konuştu.

‘ŞEHİR BİR ŞANTİYE GİBİ’

Trabzon’da yapılan alt ve üst yapı çalışmalarına dikkat çeken Mumcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

″Trabzon’da belediyemizin başlatmış olduğu büyük bir altyapı hamlesi var. Bunun özellikle 40 yıllık dokunulmayan altyapı problemlerini ortadan kaldıracağını düşünüyoruz. Bundan sonra bu şehrin gelecek 40 ve 50 yıllık altyapı sorununu çözeceğini düşünüyoruz. Merkezde büyük oranda bu proje bitti. Gerçekten alt bu görünmeyen bir yüzdür ama şehrin geleceği açısından çok önemli bir yatırımdır. Trabzon’da çok büyük yatırımlar var. Merkezi hükümetin devam etmekte olan yatırımları var. Kanuni Bulvarı devam ediyor. Öbür taraftan belediyemizin devam eden yatırımları var. Özellikle dolgu sahasında devam eden Kuyumcu Kent gibi, Avrasya Pazarı gibi, Kadın Yaşam Merkezi gibi büyük yatırımlarımız var. Şehir gerçekten bir şantiye gibi şu anda. Yani yavaş yavaş da bu yatırımların nihayetine doğru geliyoruz. 2023 yılının başlarında inşallah bu devam etmekte olan yatırımlarımız bir bir sonuçlanacak. Bu yatırımlar artarak devam edecek″

‘İLERLEMENİN AKAMETE UĞRATILMAMASI GEREKİYOR’

Ak Parti’nin birçok alanda yenilikler yaptığını anlatan Mumcu, “Kasım 2002 den beri 20 yıllık AK Parti iktidarları var. Bu AK Parti iktidarı Türkiye’de 100 yıldır yapılmayan yenilikler yapmış. Her alanda yenilikler yapmış. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, turizmde önemli yatırımlar yapıldı.  

Teknolojide, savunma sanayisinde yenilikler oluşturduk ve büyük gelişmeler gösterdik. Ürettiğimiz İHA ve SİHA'lar la savunma sanayisinde yüzde yirmilerden yüzde seksenlere çıkan savunma sanayimiz ile birlikte bugün yerli milli muharip uçağını yapmaya çalışan bir Türkiye var. Savunma sanayisini yüzde 80 yerli yapan bir Türkiye var. Ve bu ürettiği İHA’larla, SİHA'larla dünyadaki savaş konseptini değiştiren bir Türkiye var. Dolayısıyla bölgesel bir güç olma yolunda ilerleyen bir Türkiye var. Bu ilerlemenin akamete uğratılmaması gerekiyor. Bu yüzden biz 2023 seçimlerini çok hayati görüyoruz, çok önemli görüyoruz. Bütün teşkilatlarımızla cansiperane bir şekilde bu seçimler için Cumhurbaşkanımızın ve teşkilat başkanlığımızın direktifleri doğrultusunda cansiperane çalışıyoruz. İşte bunun bu çalışmanın en son örneği de Ağustos ayında tüm milletvekillerimizle biz buradayız '61 günde 100 program' diyerek tüm ilçeleri kapsayan dört milletvekilimiz ile birlikte yapmış olduğumuz saha çalışmalarımız var. Bunları bundan sonra da artan ivmeyle devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

‘UZLAŞAMAMIŞ 6’LI DEĞİL 7’Lİ VE 8’Lİ DİYE DE TABİR EDEBİLİRİZ’

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti’den oluşan 6’lı masaya da değinen Mumcu şöyle konuştu:

″2023 Türkiye’nin bir kırılma noktasıdır bir eşik noktasıdır. Her yüzyılda bir dünyada kartların yeniden dağıtıldığı, enerji savaşlarının yeniden dizayn yapıldığını biliyoruz. Ve bu ilk yüzyılın ilk çeyreğinde oluyor. Bu ilk çeyreğinde kartlar yeniden dağıtılırken Türkiye’nin dünya arenasındaki yerini tekrar konumlandırmak ve Şampiyonlar Ligi'ne Türkiye’yi atlatmak için bu seçimin çok önemli olduğunu biliyoruz. Allah’ın izniyle hiçbir şüphemiz yoktur Cumhurbaşkanımız büyük çoğunluğunda tekrar Cumhurbaşkanı olarak seçilecektir. Çünkü karşımızdaki altılı masa şu anda çatırdamaya başladı. Birbirleriyle hiç benzemeyen 6’lı ekip sadece cumhurbaşkanı yıkma niyeti olan, Cumhurbaşkanımızın cumhurbaşkanlığından indirme niyeti olan 6’lı masanın Türkiye’ye vereceği hiçbir katkısı yoktur. Kendi aralarında daha nasıl bir yönetim modelini benimseyeceklerine dair aralarında uzlaşamamış bu gurubu altılı değil yedili ve sekizli diye de tabir edebiliriz çünkü biliyorsunuz onların HDP gibi gizli ortakları var. FETÖ gibi gizli ortakları var. Bu grubun Türkiye’nin geleceğine yön vermesi Türkiye’nin geleceğine damga vurması, Türkiye’yi bizim çizdiğimiz idealler doğrultusunda büyük Türkiye doğrultusunda ileriye götürülmesi mümkün değildir. Biz de 20 yılda Türkiye’ye kazandırmış olduğumuz bu kazanımları heba etmeme adına koşturuyoruz, çalışıyoruz. Çünkü bizim Türkiye’ye yaptığımız hizmetler ortadadır. Bu kazanımlarımızı kaybetmemek adına çalışmalarımızı son sürat devam ediyoruz”

‘ÇOK BÜYÜK BİR FIRSAT’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beştepe’de detaylarını duyurduğu sosyal konut projesinin yüzyılın konut hamlesi olduğunu belirten Mumcu, sözlerini şöyle noktaladı:

“Yüzyılın projesi konut hamlesi açıklandı. Çok büyük bir fırsat. Özellikle konut alanında dar gelirlilerin orta ve alt sınıfın faydalanabileceği gerçekten ev edinme noktasında faydalanabileceği güzel bir fırsat diye düşünüyorum. Trabzon’umuza da bu manada 2300 konutluk bir kontenjanı var. Bunlar ilçelere ayrıldı.Şimdi bu ilçeler bazında başvurularda başladı.Tabii vatandaşlarımız bundan faydalanma noktasında başvurularını yapacak ve kurayla belirlenecek. Trabzon'da arsa satışı yok. 2300 konut haricinde 250’de dükkân var. Vatandaşlarımızdan özellikle ev sahibi olmak isteyenlerin başvuru yapıp bu fırsattan faydalanabileceğini düşünüyorum”

2023 SEÇİM TAKVİMİ BELİRLENİYOR

2023 seçimlerinde il başkan ve belediye başkanlarının istifa ederek adaylık süreçlerine ilişkin partilerinin takviminin belli olup olmadığına yönelik bir soruya Mumcu, ″Şuanda henüz bir belirginlik oluşmadı. Biz tamamen genel merkez teşkilat başkanlığımızın direktifleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Onların bize çizmiş oldukları takvimi biz de sahaya yansıtacağız. 27 Eylül’de il başkanları toplantımız var. Belki bu toplantıda ya da önümüzdeki toplantılarımızda bu süreç belli olur diye düşünüyorum″ şeklinde yanıt verdi. (

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ