GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-02-2023 14:09   Güncelleme : 24-02-2023 14:09

Amasya’da Hastane koridorları depremzede çocuklar için süslendi

Şerife Serap KARA/AMASYA, (DHA) - AMASYA’da hastanesinin odaları ve koridorları depremzede çocuklar için süslendi

Amasya’da Hastane koridorları depremzede çocuklar için süslendi
AMASYA’da hastanesinin odaları ve koridorları depremzede çocuklar için süslendi.

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim Araştırma Hastanesine bağlı Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir Çakı Semt Polikliniği Çocuk Hastalıkları servisinin odaları ve koridorları hastaneye tedavi için gelen depremzede çocuklar için süslendi.

İl Müftülüğü Manevi Rehberlerin öncülüğünde hastane yönetimi ve gönüllü üniversite öğrencileri el birliği ile semt polikliniğinin duvarlarını balonlar, kapı ve duvar süsleri ve çizgi film karakterleriyle süsledi.

AMAÇ YAŞADIKLARI TRAVMALARDAN UZAKLAŞTIRMAK

Hastanede gönüllü depremzede çocuklar için çizim yaptığını söyleyen Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencisi Nurşen Demir, “Hastaneye tedaviye gelen depremzede çocuklar için yeteneğimi konuşturup, çizim yapıyorum. Duvarları ve koridorları süsleyip çocuklarla oyunlar oynuyoruz. Amacımız onları hem hastane ortamından hem de yaşadıkları travmalardan uzaklaştırmak. Elimizden şu anlık bu geliyor″ dedi.

Semt Polikliniği Sorumlu Müdür Yardımcısı Süleyman Karakoç ise, “Burada bulunan çocuk servisimize gelen depremzede misafirlerimizi her türlü imkanlarla karşılıyoruz ve onlara daha güzel bir ortam sunmak için gayret ediyoruz. Son dönemdeki bu ağır olayın çocuklar üzerindeki travmasının daha çabuk atlatılabilmesi için de burada çeşitli etkinliklerle süslendirdik ve onlara hediyeler, oyuncaklar vererek daha mutlu olmalarını sağlamak istiyoruz” diye konuştu.(

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ