GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-02-2023 15:23   Güncelleme : 28-02-2023 15:23

Amasya’da muhtarlara trafik eğitimi verildi

Şerife Serap KARA/AMASYA, (DHA)- AMASYA İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından “Aile Okulu Projesi” çerçevesinde mahalle muhtarlarına trafik eğitimi verildi

Amasya’da muhtarlara trafik eğitimi verildi
AMASYA İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından “Aile Okulu Projesi” çerçevesinde mahalle muhtarlarına trafik eğitimi verildi.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan 'Aile Okulu Projesi' çerçevesinde İçişleri Bakanlığı İle Milli Eğitim Bakanlığı arasında trafik bilincinin geliştirilmesi amacıyla imzalanan işbirliği protokolüyle 32 mahalle muhtarlarına “Trafik Öğreniyorum” eğitimi verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Brifing Salonu'nda gerçekleştirilen eğitim, Trafik Tescil Büro Amirliğinde görevli polis memuru Mustafa Şahin tarafından verildi. Muhtarlara trafik işaretleri, trafik kuralları ve kaza anında yapılması gerekenler hakkında bilgiler veren Şahin, aşırı hız, uykusuz ve alkolü araç kullanmanın en önemli kaza nedenlerinden birisi olduğunu söyledi.

Trafikte araç kullanırken cep telefonun kullanılmasının sakıncaları ve sürüş esnasında emniyet kemerinin kullanılmasının önemi de anlatan Şahin, “Şunu hiçbir zaman unutmayalım. En iyi sürücü kurallara uyan sürücüdür” dedi. (

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ