GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-02-2023 13:30   Güncelleme : 16-02-2023 13:30

Amasya’da öğrenciler depremzedeler için soba üretiyor

Şerife Serap KARA/AMASYA, (DHA) - AMASYA’da Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri deprem bölgesine göndermek için soba üretiyor

Amasya’da öğrenciler depremzedeler için soba üretiyor
AMASYA’da Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri deprem bölgesine göndermek için soba üretiyor.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan 2 büyük depremin etkilendiği illere yönelik yardım çalışmaları ülke genelinde olduğu gibi Amasya'da da devam ediyor. Amasya Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretmen ve öğrenciler gönüllü olarak 100 tane soba üretimi yaparak hafta sonuna kadar deprem bölgesine gönderecek.

Okulun Metal Teknolojisi Alan Şefi Fehmi Gider, “Öğrencilerimiz ilk günden itibaren bizimle irtibata geçerek 'hocam ne yapabiliriz' diye sordu. Acıyı yüreklerinde hisseden bu gençlerimizle beraber, oradaki kardeşlerimize, arkadaşlarımıza, yardımcı olmak için soba üretimine başladık. Hızlı bir şekilde bu kardeşlerimize ulaştırılmak üzere okulumuz bölüm öğretmenlerinden de diğer bölümdeki arkadaşlardan da hem maddi hem manevi destek alarak üretimimize başladık’ ifadelerini kullandı.

Deprem bölgesindeki kardeşleri için soba yapımında gönüllü olarak çalıştıklarını söyleyen Metal Bölümü Öğrencilerinden Sungurcan Ateş, “Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için soba yapımında çalışmaya devam edeceğiz. Allah'ın izniyle en kısa zamanda depremzedelerimize sobalarımızı yetiştireceğiz” dedi.

Öğretmen ve öğrencilerle bu hafta sonuna kadar 100 sobayı deprem bölgesine göndermeyi hedeflediklerini belirten Okul Müdürü Niyazi Şişik, “Depremzedelere bizim de katkımız olması adına öncelikle çocuklarımızın yapmış olduğu yardım kolisini sonrasında ürettiğimiz sobalarımızı bölgeye göndereceğiz” diye konuştu.(

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ