GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-02-2023 15:17   Güncelleme : 28-02-2023 15:17

Amasya’da öğrenciler,depremzedeler için kermes düzenledi

Şerife Serap KARA/AMASYA, (DHA) - AMASYA'da, lise öğrencileri Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenlere bağış toplamak amacıyla kermes düzenledi

Amasya’da öğrenciler,depremzedeler için kermes düzenledi
AMASYA'da, lise öğrencileri Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenlere bağış toplamak amacıyla kermes düzenledi.

Amasya Anadolu Lisesi Okul bahçesinde kurulan standın başına geçen öğrenciler depremzede vatandaşlar için satış yaptı. Kermese öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, gıda maddeleri kısa sürede tükendi.

KERMESİN GELİRİ DEPREMZEDELERE BAĞIŞLANACAK

Lise 3’üncü sınıf öğrencilerinden Doğan Köse, “Bugünkü kermesin amacı depremzede vatandaşlarımız ve arkadaşlarımız için. Biz lise öğrencileri olarak farkındalık yaratmak ve örnek olmak için böyle bir organizasyon düzenledik. Bütün öğrenci arkadaşlarımız evden bir şeyler yapıp, getirdi. Kimisi köy ürünleri, bakliyat, börek ve çörek yapıp getirdiler. Burada sattığımız ürünlerin parası depremzede vatandaşlarımıza bağış olarak yatırılacak″ dedi.

Depremzede vatandaşların yaralarına merhem olmak istediklerini belirten Selma Koçoğlu ise, “Bugünkü kermesimizin amacı deprem bölgesindeki insanlara dokunabilmek. Biz iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz. Umarım sonuçlar da iyi olur ve gerçekten bir yaraya mehlem oluruz” diye konuştu.

Kermesi ziyaret eden Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen de, “Depremzedelere yarar sağlanacak bir kermes. Onların yalnız olmadıklarının bilinmesine ihtiyaçları var. Bu katkıların manevi yönü aslında en az maddi yönü kadar önemli ve kıymetli. Ben düzenlenen kermeste emeği geçen öğrencilerimi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. (

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ