GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-06-2023 11:45   Güncelleme : 06-06-2023 11:45

Anadolu Isuzu yenilikçi ve çevreci araçlarını UITP Zirvesi'nde sergiledi

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan: "Sadece pazardaki varlığımızı güçlendirip ürünlerimizi çeşitlendirmekle kalmayıp, iç pazarın yanı sıra geniş bir ihracat destinasyonu yelpazesi ile erişimimizi de genişlettik"

Anadolu Isuzu yenilikçi ve çevreci araçlarını UITP Zirvesi'nde sergiledi

İSTANBUL (AA) - Anadolu Isuzu, yenilikçi ve çevreci modellerini Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Küresel Toplu Taşıma Zirvesi'nde tanıttı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, ticari araç markası Anadolu Isuzu, yurt içi ve yurt dışı pazarlardaki güçlü büyüme ivmesini, uluslararası sektörel etkinliklere yenilikçi ve çevreci araçlarıyla aktif katılımıyla pekiştiriyor.

Son yıllarda gerçekleştirdiği yüksek adetli otobüs ihracatı ile dünya pazarlarında önemli başarılara imza atan Anadolu Isuzu, 4-7 Haziran'da İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen UITP Küresel Toplu Taşıma Zirvesi'nde yenilikçi ve çevreci araçlarını sergileyerek kamuoyuna tanıttı.

Anadolu Isuzu; sergilediği CitiVOLT, NovoCITI Volt ve Citiport CNG otobüslerinin yanı sıra mikromobilite segmentindeki elektrikli kamyonu BIG.e’den oluşan etkileyici ürün gamı ile ticari araç sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan UITP'de büyük ilgi ve beğeni topladı. UITP Global Toplu Taşıma Zirvesi, önde gelen ticari araç markaları ile ilgili yan sanayi firmalarının bir araya geldiği bir platform olma işlevi görüyor.

- "Anadolu Isuzu ticari araç sektörünün oyun kurucuları arasında yer alıyor"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, Anadolu Isuzu olarak ticari araç üretiminde 40 yılı aşan güçlü bir geçmişe ve uzmanlığa sahip olduklarını belirterek, "Üretim kalitemizi sürekli yükseltiyor ve ürün yelpazemizi genişletiyoruz. Bunun sonucunda sadece pazardaki varlığımızı güçlendirip ürünlerimizi çeşitlendirmekle kalmayıp, iç pazarın yanı sıra geniş bir ihracat destinasyonu yelpazesi ile erişimimizi de genişlettik.

Anadolu Isuzu olarak, küresel otobüs üretim sektörünün önemli paydaşlarını bir araya getiren UITP Zirvesi'nin bir parçası olduğumuz için gururluyuz. Ticari araç üretimindeki engin tecrübemiz ve uzmanlığımızla ürettiğimiz araçlarımızın gördüğü yoğun ilgiden memnuniyet duyuyoruz. Son teknolojiye sahip akıllı fabrikamızda 'Terzi İşi İmalat' modelimizle ürettiğimiz çevreci, yenilikçi, konforlu ve modern orta boy otobüs ve otobüslerimiz dünya şehirlerine başarıyla hizmet veriyor." ifadelerini kullandı.

Otobüs ve midibüslerimizi dünya çapında 45'ten fazla ülkeye ihraç ettiklerini aktaran Arıkan, "Anadolu Isuzu olarak sürdürülebilirliği teknoloji ile harmanlayarak bu dönüştürücü değişimin ön saflarında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Sadece trendleri takip etmekle kalmıyor, aynı zamanda yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesi ve uygulanmasında da öncü oluyoruz.

Küresel büyüme hedeflerimizle uyumlu olarak, ticari araç üretimindeki uzmanlığımızı öngörülebilir gelecekte güçlendirerek hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlardaki başarımızı daha da artırmak için çalışıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

- Anadolu Isuzu'nun UITP Zirvesi'nde yer alan modelleri

BIG.e: Anadolu Isuzu, kentsel alanların ulaşım ihtiyaçlarını karşılayan son teknoloji mikro mobilite çözümü BIG.e'yi sergiledi. Pratik ve sağlam, tamamen elektrikli bir alternatif olan BIG.e, mikro mobilite konseptinde devrim yaratarak standart şehir şebekesinden kolayca şarj edilebiliyor.

Isuzu Citivolt: Anadolu Isuzu'nun 12 metrelik yeni otobüsü, tamamen elektrikli sürüş ve sıfır emisyon imkanı sunan şık tasarımıyla dikkati çekiyor. En son teknolojiye sahip özellikleri, zengin donanımı ve emisyonsuz olma avantajının yanı sıra, Citivolt güçlü elektrik motoru sayesinde gelişmiş performans sağlıyor.

NovoCiti Volt: Toplu taşımanın gelecekteki trendleriyle uyumlu olacak şekilde tasarlanan Isuzu NovoCiti VOLT, ferah ve konforlu iç tasarımı ile yolcular için keyifli bir seyahat atmosferi yaratıyor. Yüksek performanslı 268 kWh pil kapasitesiyle donatılan NovoCiti VOLT, 400 km'ye ulaşan etkileyici bir menzil sağlıyor.

Citiport CNG: Isuzu Citiport, hem 12 hem de 18 metrelik seçenekleriyle toplu taşıma için akıllı bir seçim olma işlevi üstleniyor. Güçlü ve çevre dostu CNG motorunun yanı sıra erişilebilirliği artırmak için alçak tabanlı bir platforma, şasi yatırma sistemine ve tekerlekli sandalye rampasına sahip olan Citiport; düşük yakıt tüketimi, yüksek yolcu kapasitesi ve uzun bakım aralıkları gibi avantajlarla öne çıkıyor.

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ