SİYASET
Giriş Tarihi : 18-03-2023 14:07   Güncelleme : 18-03-2023 14:23

Ankara Kulislerinde ‘İmdat Sütlüoğlu’ Hareketliliği

2023 seçimleri için zaman azalmaya başladıkça, hazırlıklar ve kulisler de hız kazandı. Tüm partilerin listelerinin merakla beklendiği günlerde AK Parti listeleri için bomba bir kulis gündeme düştü.

Ankara Kulislerinde ‘İmdat Sütlüoğlu’ Hareketliliği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özellikle Rize vekilleri için direk kendileri tarafından müdahalelerde bulunacağının konuşulduğu süreçte, tüm illerde olacağı gibi AK Parti Rize için de sürpriz olacak bir isim üzerinde duruluyor.

Edinilen bilgilere göre, 58. Hükümet döneminde Çevre Bakanlığı ve TBMM 22. dönem Rize milletvekilliği yapan İmdat Sütlüoğlu’nun ismi kulisleri hareketlendirdi.

Özellikle Rize merkez ve Doğu ilçelerinde vatandaşlar ile STK’ların AK Parti Genel Merkezi ve Sayın Cumhurbaşkanına mektuplarla talepte bulunmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da kayıtsız kalmadığı gelen kulis bilgileri arasında.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ismi bölgeyi toparlayacak ve ağabey görevi görebilecek isim olarak görülen İmdat Sütlüoğlu, 2011-2018 yılları arasında Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yürüttüğü dönemde Çaykur’a kazanımları ile ülke gündemine düşmüştü.

Özellikle şehir genelinde yapılan anketlerde de Sütlüoğlu’nun isminin ön sıralarda yer alması,  yoğun bir Mail ve telefon trafiğine tutulan AK Parti Genel Merkezinin de bu konuda Başkan Erdoğan’a başvuru dışı bir isim olarak iletmekte kayıtsız kalmadığı öğrenildi.

Öte yandan, Dr. İsmail Hakkı Yenilmez ve Eğitim Politikaları Üyesi ve HBV Gn. Sekreteri Kemal Şamlıoğlu’nun da AK Parti'den Rize Milletvekilliği aday adaylığı için başvurdular.

Her iki isimin istifası ile Rize’de adayların tespitinde bugüne kadar gösterilen bölgesel temsiliyet dikkat alındığında Doğu ilçelerinde büyük bir yarış olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Daha önce aday adayı olan iki Ardeşenli isim Ardeşen eski Belediye Başkanı/DOKAP Başkanı Hakan Gültekin ardından üçüncü bir isim olan İnsan Hakları Üyesi Av. Harun Mertoğlu’nun da Milletvekilliği aday adaylığı için istifa etmesi ile birlikte Rize’de adaylık yarışı kızıştı.

Gözler Erdoğan’da; daha öncelerinde de bilinen sıradışı aday belirleme yöntemi için geçmiş dönem siyaset yapmış olan ve teşkilatta görev yapmışların bilgisini almasının yanında siyaset dışı kanaat önderlerinden de Sütlüoğlu isminin bölge siyasetine liman olacağı bilgisi alan Erdoğan, görev için Sütlüoğlu’nu görüşme için davet edeceği öğrenildi.

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ