RİZE - TRABZON - ARTVİN
Giriş Tarihi : 17-04-2021 21:39   Güncelleme : 17-04-2021 22:12

Ardeşen ilçesinde mevzu ÇÖP KUTUSU

Rize’nin Ardeşen İlçesinde gün geçmiyor ki ilginç bir durum meydana gelmesin. Daha geçtiğimiz haftalarda çöp konteynırının yanına bırakılan tabut gündemden düşmemişken, bu defa da çöp kutusu varken onun yanına etrafına hatta (inanması güç) çöp konteynırı boş olmasına rağmen kapağın üzerine konan çöp vakası önümüze çıktı.

Ardeşen ilçesinde mevzu ÇÖP KUTUSU

HABER: ARDEŞENİNSESİ.COM

Bu İlçede Vatandaş Çöpleri Çöp Kutusunun İçine Değil Dışına Atmaya Alışmış!

Rize’nin Ardeşen İlçesinde gün geçmiyor ki ilginç bir durum meydana gelmesin. Daha geçtiğimiz haftalarda çöp konteynırının yanına bırakılan tabut gündemden düşmemişken, bu defa da çöp kutusu varken onun yanına etrafına hatta (inanması güç) çöp konteynırı boş olmasına rağmen kapağın üzerine konan çöp vakası önümüze

İlçede yaşayan vatandaşlara daha temiz ve yaşanabilir bir çevre sunabilme adına Ardeşen Belediyesi tarafından İlçe genelinde birçok noktaya konuşlandırılan çöp konteynırları nedendir bilinmez amacı doğrultusunda kullanılmıyor. Sokak hayvanlarının evsel çöplerin kokusunu alarak içinden çöp çıkarmamaları için kapalı tutulan ancak vatandaşın çöp atarken kolaylıkla açabileceği çöp konteynırlarının etrafında ve içi boş olmasına rağmen kapak üzerine bırakılan çöp bu kadarda olmaz dedirten cinsten.

Çöp konteynırlarının içi boş iken etrafının kirli gözükmesinden rahatsız olmayan vatandaş zahmet edip te konteynırın kapağını açıp elindeki çöpü konteynırın içine atmaktan ziyade o konteynırın yanına savurarak atmayı tercih ediyor.