EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-12-2022 10:40

Ardeşen NFK İmam Hatip Ortaokulunda Söyleşi Rüzgarı

Ardeşen Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu D&K Kitap Kırtasiye öncülüğünde kitap söyleşisi gerçekleştirildi.

Ardeşen NFK İmam Hatip Ortaokulunda Söyleşi Rüzgarı

Söyleşinin konuğu çocuk ve gençlik edebiyatına damga vuran "Göğü Yere İndirelim, Yeryüzünün Kalbi, Düşler Atlası, Dünyası Sırtında Taşıyan Balık, Canım Arkadaşım" adlı romanların yazarı Özgür Balpınar oldu. Söyleşinin duyurulduğu kasım ayının ilk haftasından beri yazarın pek çok kitabını okuyan öğrencilerin buluşma heyecanı görülmeye değerdi.

Okul Müdürü Sami Kemal Oğuz’un Özgür Balpınar gibi "milli ve yerli yazarların sayısının artması duası" ile tamamladığı selamlama konuşmasının ardından mikrofonu eline alan Yazar Balpınar, öğrencilerle oldukça keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Kendi yazarlık serüvenini, yazarlığa dair duygu ve düşüncelerini büyük bir samimiyetle anlatan yazar, öğrencilerin tek odak noktası olmayı başardı ve inanıyoruz ki geleceğin potansiyel yeni yazarlarına ilham kaynağı olacaktır. Keyfinden bitmesi hiçbir zaman istenmeyecek sohbetin ardından öğrencilerin kitaplarını imzalatma etkinliğine geçildi. Yazar Balpınar, öğrencilerin kitaplarını yüzündeki tebessüm eksik olmadan tek tek imzaladı. Son olarak yazarın hayal gücünün üretimi olan Bamba adlı karakterin her zaman söylediği gibi "Hakuna Matata (Takma kafana, sorun yok.)" diyerek toplu fotoğraf çekildi.

Söyleşinin ardından Okul Müdürü Sami Kemal Oğuz, “Bu güzel organizasyona öncülük eden başta Türkçe öğretmenlerimize, kitapları canı gönülden okuyan öğrencilerimize, öğrencilerimizin okuma aşkına destek olan velilerimize, kurumumuzla iletişime geçerek yazarı öğrencilerimizle buluşturmak için sponsor olan D&K Kitap Kırtasiye Yetkilisi Ramazan Topçu'ya, söyleşimizin en etkili şekilde yürütülmesi için imkânlarını seferber eden Ardeşen Belediyesi'ne teşekkürlerimizi sunuyoruz. Son olarak davetimize icabet etme inceliğini göstererek öğrencilerimize ilham veren Sayın Yazar Özgür Balpınar'a sonsuz şükranlarımızı ve saygılarımızı sunuyoruz.” İfadelerine yer verdi.

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ