KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 22-12-2022 12:48

Ardeşenli Varol Yaşaroğlu'na Büyük Onur Ödülü

Karikatür-animasyon alanında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Onur Ödülüne Rize Ardeşenli olan animasyon yapımcısı ve karikatürist Varol Yaşaroğlu layık görüldü.

Ardeşenli Varol Yaşaroğlu'na Büyük Onur Ödülü

Varol Yaşaroğlu’na ödülünü de Rizeli Hemşehrimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan takdim etti. Ödülü vermeden önce Varol Yaşaroğlu’ndan övgüyle söz eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Altına imzasını attığı eserleriyle kültür ve sanat dünyamıza yeni bir soluk kazandırmıştır. İçindeki çocuk ruhunu hiç kaybetmeden çalışan, üreten Kral Şakir gibi çocuklarımızın sevdiği karakterlere şahsiyet kazandıran Varol Yaşaroğlu’nu kutluyor, başarılarının devamını temenni ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Kendi yarattığımız hayal dünyasında her şeyi değiştirmek mümkün” söylemini yaşam tarzı yapmış; mizah, karikatür ve animasyona âşık, Koca Kafalar ile Kral Şakir’in yaratıcısı ve Grafi2000′in kurucusu olan Yaşaroğlu’nun aldığı bu büyük ödül memleketi Rize ve Ardeşen’de sevinçle karşılandı.

Tören, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın, ödül alan sanatçılar ve temsilcileriyle hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ