GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-02-2023 14:15   Güncelleme : 14-02-2023 14:15

ATAK’ın emekçi kadınlarından deprem dayanışması 

SAMSUN,(DHA) - TÜRKİYE'yi derinden etkileyen depremler sonrası büyük bir dayanışma örneği gösterilen Atakum’da, ATAK’a üye kadınlar, afet bölgesine gönderilmek üzere 500 kilo erişte hazırladı.  

ATAK’ın emekçi kadınlarından deprem dayanışması 
TÜRKİYE'yi derinden etkileyen depremler sonrası büyük bir dayanışma örneği gösterilen Atakum’da, ATAK’a üye kadınlar, afet bölgesine gönderilmek üzere 500 kilo erişte hazırladı.  

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler sonrası depremzede vatandaşlar için büyük bir dayanışma örneği gösterilen Atakum’da çalışmalar hız kesmeden sürüyor. Deprem haberi alınır alınmaz adeta yardım seferberliği ilan edilen kentte, Atakum Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne (ATAK) üye kadınlar, depremzede vatandaşlara katkıda bulunmak için 500 kilo erişte hazırladı. Kadınların kooperatifin atölyelerinde hazırladığı erişteler, özenle paketlendikten sonra Samsun İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekip tarafından afet bölgesine ulaştırılmak üzere araçlara yüklendi.

Çalışmalara katılan ATAK Yönetim Kurulu Üyesi Gülay Deveci, deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın acısını derinden hissettiklerini belirterek, “Depremzede vatandaşlarımıza destek olmak için Atakum Belediyesi ve vatandaşların iş birliği ile afet bölgesine yaklaşık 84 TIR gönderdik. Atakum Kadın Girişimi ve Kooperatifi olarak biz de ‘Çorbada tuzumuz olsun’ istedik. Hazırlamış olduğumuz erişteleri paketliyoruz. Jandarmanın TIR’ı aracılığıyla deprem bölgesine ulaştırıyoruz. Samsun İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekip, deprem bölgesinde kurduğu mutfaklarda erişteleri pişirip depremzedelere dağıtacak. Umarım onlara bizlerin de bir nebze olsa katkısı bulunur” diye konuştu. (

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ