SİYASET
Giriş Tarihi : 22-01-2021 03:09   Güncelleme : 22-01-2021 03:09

AVCI; AYDER DUBLO YOL PROJESİNDE DEĞİŞİKLİK

Çay TV’de Hasan Yavuz Bakır’ın sunduğu ‘Perspektif’ programının konuğu olan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Ayder yolunda ise doğa tahrip olmasın diye sadece yol genişletme çalışması yapacağız’’ diye konuştu. 

AVCI; AYDER DUBLO YOL PROJESİNDE DEĞİŞİKLİK

Ayder’in ulaşımı ile ilgili yatırımları değerlendiren Avcı, ‘’Duble yol yapmak istiyorduk ama karşımıza çok derin bir doğa tahribatı olacağından endişe edere, yaklaşık ilk 5 kilometresini duble geri kalanı ise cepler olacak bir yol inşa edeceğiz. Çamlıhemşin trafiğini hafifletmek adına ise geliş gidiş olarak ayırmayı düşünüyoruz. Ayder yolunda ise doğa tahrip olmasın diye sadece yol genişletme çalışması yapacağız’’ diye konuştu. 

(AK Parti) Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Dünyaca ünlü turizm merkezi olan Ayder yaylasında ki yatırımları değerlendirdi.

Dünyaca ünlü Turizm merkezlerinden olan Ayder'de mevcut yatımlarını ve çalışmları değerlendiren Ak Parti Rize Milletvekili Muhammet Avc, ''İlçelerimiz hemen tamamında yaptığımız önemli projeler var. Ayder’i dönüştürüyoruz. TOKİ eliyle orada sadece 270 milyona bir otopark yapıyoruz. Son derecece çevreci bir otoparkımız olacak. Yoğun bir çalışmamız var inşallah orayı hızlı bir şekilde bitirmeye çalışıyoruz. Otopark projemizin yansıra bir otel projemiz vardı. O yapılacak. Yeni yapacağımız otellerden bir kısmını gelin tülü şelalesinin orada inşa etmeye başladık. Taşıyacağımız ve yıkılacak olan otellerin hisse sahiplerinden bir kısmını oraya taşıyacağız'' dedi.