GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2022 09:32   Güncelleme : 09-11-2022 09:32

Ayder Yaylası'nda çevreci otopark çimle kaplanıyor

Arzu ERBAŞ- Rukiye MEYVECİ/ÇAMLIHEMŞİN (Rize), (DHA)- RİZE'nin Çamlıhemşin ilçesinde dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası'nda kentsel dönüşüm kapsamında 6 blok halinde 9’ar ve 12'şer katlı inşa edilen toplam 1600 araçlık otopark inşaatında sona gelindi. Dağ yamacına yapılan ve üzeri çimle kaplanmaya başlanan dışarından görünmeyecek otoparkın hizmete girmesiyle yaylaya ulaşanlar, araçlarını bıraktıktan sonra üstteki seyir terasına çıkıp, trambüslerle yayla merkezine ulaşacak. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, "Bahar aylarında tamamlamış olacağız" dedi

Ayder Yaylası'nda çevreci otopark çimle kaplanıyor
RİZE'nin Çamlıhemşin ilçesinde dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası'nda kentsel dönüşüm kapsamında 6 blok halinde 9’ar ve 12'şer katlı inşa edilen toplam 1600 araçlık otopark inşaatında sona gelindi. Dağ yamacına yapılan ve üzeri çimle kaplanmaya başlanan dışarından görünmeyecek otoparkın hizmete girmesiyle yaylaya ulaşanlar, araçlarını bıraktıktan sonra üstteki seyir terasına çıkıp, trambüslerle yayla merkezine ulaşacak. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, ″Bahar aylarında tamamlamış olacağız″ dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ″Ayder’i kirlettik″ çıkışı ile gündeme gelen, Rize'nin ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası’nda başlatılan kentsel dönüşüm projesinde ilk etap çalışmaları sürüyor. Altyapı çalışmaları tamamlanan yaylada yaz döneminde yaşanan trafik sorununa çözüm için katlı otopark projesi hazırlandı. 6 blok halinde 9’ar ve 12’şer katlı inşa edilen toplam 1600 araçlık otopark inşaatı büyük oranda tamamlandı. Yayla girişinde dağ yamacına yapılan ve üzeri çimle kaplanmaya başlanan dışarından görünmeyecek otoparkın hizmete girmesiyle yaylaya ulaşanlar, araçlarını bıraktıktan sonra üstteki seyir terasına çıkacak, trambüslerle yayla merkezine ulaşacak. Ulaşım sorununa çözüm olarak yaylanın alt kodunda çift yönlü yeni yol yapılacak. Ayder Yaylası ve civardaki Ausor, Huser ve Kavron yaylalarına gitmek isteyenler, bu yolu kullanacak. Yaylaya araç girişi sınırlandırılacak.
‘DOĞANIN İÇİNE SAKLANMIŞ OTOPARK OLACAK’
Yaylada trafik sorununu çözecek projeyle ilgili Demirören Haber Ajansı’na (
RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ