GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-06-2022 12:25   Güncelleme : 20-06-2022 12:25

'Barajda cesedi bulunan oğlumun ölüm nedeni belirlensin'

Yusuf ÇINAR/ÇORUM, (DHA) - ÇORUM'da baraj gölünde cesedi bulunan Mücahit Bolat'ın (21), Adli Tıp Kurumu'ndaki incelemesinde ölüm nedeni tespit edilemedi. Baba Cahit Bolat, oğlunun ölüm nedeninin belirlenmesi isteyerek, "Çocuğumun nasıl ne şekil öldüğünü, hatta boğuldu mu, başkası mı bir şey yaptı, ben bu ve buna benzer kafamızı kurcalayan soru işaretlerinin giderilmesini istiyorum" dedi

'Barajda cesedi bulunan oğlumun ölüm nedeni belirlensin'
ÇORUM'da baraj gölünde cesedi bulunan Mücahit Bolat'ın (21), Adli Tıp Kurumu'ndaki incelemesinde ölüm nedeni tespit edilemedi. Baba Cahit Bolat, oğlunun ölüm nedeninin belirlenmesi isteyerek, ″Çocuğumun nasıl ne şekil öldüğünü, hatta boğuldu mu, başkası mı bir şey yaptı, ben bu ve buna benzer kafamızı kurcalayan soru işaretlerinin giderilmesini istiyorum″ dedi.

Kent merkezindeki Çomar Baraj Gölü'ne 13 Eylül 2021 tarihinde balık tutmak için giden bir grup, erkek cesedi görünce jandarmaya haber verdi. Bölgeye sevk edilen jandarma ekipleri tarafından gölden çıkarılan ceset, kimliğinin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Çürümeye tutmuş cesedin, kentte 29 Aralık 2019'da 'gezmeye gidiyorum' diyerek evden ayrılan ve bir daha haber alınamayan Mücahit Bolat'a ait olma ihtimali üzerine, ailesine haber verildi. Mücahit Bolat'ın annesi Sevim ve babası Cahit Bolat, Adli Tıp Kurumu'na geldi. Cahit Bolat, cesedin, giysilerinden oğluna ait olabileceğini söyledi. Bekleyişin ardından DNA testi sonrası cesedin, Mücahit Bolat’a ait olduğu belirlendi. Ailesine teslim edilen Bolat’ın cenazesi, toprağa verildi.

Ankara Adli Tıp Grup Başkanlığı Biyoloji İhtisas Daire Başkanlığı'nca hazırlanan raporda, ″İleri derecede çürüme nedeniyle yumuşak dokular ve iç organların bulunmadığı, kan ve idrar elde edilemediğinden ayrıntılı toksikolojik analizler yapılamadığı, mevcut verilerle kişinin ölüm sebebi ve mekanizması belirlenemedi″ ifadelerine yer verildi.

Baba Cahit Bolat, oğlunun ölüm nedeninin belirlenmesini isteyerek, ″Benim çocuğumun kesin ölüm nedeni şuana kadar belirlenemedi. Çocuğumun nasıl ne şekil öldüğünü, hatta boğuldu mu, başkası mı bir şey yaptı, ben bu ve buna benzer kafamızı kurcalayan soru işaretlerinin giderilmesini istiyorum. Benim oğlum kesin ölüm nedeninin belirlenmesini istiyorum″ dedi. (

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ