GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-01-2023 10:53   Güncelleme : 18-01-2023 10:53

Bartın'da 13 milyon liralık 'Kemerköprü altyapı projesi' tamamlandı

BARTIN, (DHA) - ​Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş (Başkent EDAŞ), Bartın'a kesintisiz ve sürdürülebilir enerji sağlamayı amaçladığı, 13 milyon lira büyüklüğündeki ‘Bartın Kemerköprü Elektrik Dağıtım Tesisleri Yenileme Projesi’ni 2022 çalışmaları kapsamında tamamladı

Bartın'da 13 milyon liralık 'Kemerköprü altyapı projesi' tamamlandı
 ​Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş (Başkent EDAŞ), Bartın'a kesintisiz ve sürdürülebilir enerji sağlamayı amaçladığı, 13 milyon lira büyüklüğündeki ‘Bartın Kemerköprü Elektrik Dağıtım Tesisleri Yenileme Projesi’ni 2022 çalışmaları kapsamında tamamladı.

Bartın Belediyesi ile iş birliği ve koordinasyon içerisinde yürüttüğü ″Bartın Kemerköprü Elektrik Dağıtım Tesisleri Yenileme Projesi” ile Başkent EDAŞ, mevcut havai şebeke direklerini sökerek, 23 kilometre yer altı kablosu ile hattı enerjilendirdi. 142 adet son teknoloji LED aydınlatma direği ile sokak aydınlatmalarını sağladı.

5 YENİ TRAFO

Başkent EDAŞ, montajını gerçekleştirdiği 93 saha dağıtım kutusuna ilave olarak, eski şebekedeki trafo binalarını 5 yeni trafo ile yenileyerek, bölgenin enerji arz güvenliğini artırdı. Şehrin gelecekteki yapılaşmasını da dikkate alarak 30 yıla aşkın zamandır hizmet veren 6,3 kV gerilim seviyeli şebekenin gerilim standardizasyonunu 31,5 kV’a yükseltti.

 

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ