GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-01-2023 13:07   Güncelleme : 30-01-2023 13:07

Bartın'ın yükseklerinde kar yağışı

Ayhan ACAR/BARTIN, (DHA)-BARTIN’ın yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu. Kurak geçen kış nedeniyle beyaz örtüyle kaplanan köylerde yaşayanlar mutlu oldu. 

Bartın'ın yükseklerinde kar yağışı
BARTIN’ın yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu. Kurak geçen kış nedeniyle beyaz örtüyle kaplanan köylerde yaşayanlar mutlu oldu. 

Dün gece saatlerinde kent merkezinde yağmur yağışı, yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu. Bartın’a bağlı 500 rakımlı Söğütlü köyünde kar kalınlığı 10 santime ulaştı. Kurak geçen kış nedeniyle kar yağması köyde yaşayanları sevindirdi. 

Köyde yaşayan Mehmet Ali Metin, “Biz kar ve yağmuru özlemiştik, her sene böyle olmuyordu. Bu yıl çok kurak gitti, sonunda kar yağışını gördük. Şu anda çok mutluyuz, daha fazlasını bekliyoruz” dedi. 

Mevsimin çok kurak geçtiğini söyleyen Mehmet Bayram, “Bu sene kış mevsimi çok kurak gitti, geçen yıl böyle değildi, geçen sene bu mevsimde burada 2 metre kar vardı. Yağmur da yağmadığı için artık sularımız azalma noktasına gelmişti. Bu yıl ilk kez kar yağdı, şu anda mutluyuz.” diye konuştu. (

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ