GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-02-2023 11:04   Güncelleme : 26-02-2023 11:04

Başkan Demir, kahraman itfaiyecilerle bir araya geldi

Gökhan İÇKİLLİ/SAMSUN,(DHA) - SAMSUN Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen deprem felaketinde hızla bölgeye giderek arama - kurtama çalışmalarında yer alan itfaiye ekipleri ile bir araya geldi. 

Başkan Demir, kahraman itfaiyecilerle bir araya geldi
SAMSUN Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen deprem felaketinde hızla bölgeye giderek arama - kurtama çalışmalarında yer alan itfaiye ekipleri ile bir araya geldi. 

Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen ve 11 ili etkileyen iki büyük deprem sonrasında hızla afet bölgesine giden Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, 2’ si çocuk, 2’si bebek olmak üzere 19 kişiyi enkazdan sağ olarak çıkarmayı başardı. Enkaz altındaki vatandaşlara ulaşabilmek için cansiperane mücadele eden ekipler arama-kurtarma çalışmalarında büyük rol oynadı. Bölgede 35 personel 5 araç ile görev yapan Samsun İtfaiyesi’ni ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, personel ile bir araya geldi. Ziyarette Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcıları Zennube Albayrak ve Şenol Yıldız da bulundu. İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Falcıoğlu yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verirken deprem bölgesindeki arama-kurtarma çalışmalarına katılan itfaiye ekibi de yaşadıklarını anlattı.

’19 VATANDAŞIMIZI SAĞ KURTARDIK’

Depremlerin hemen ardından Samsun İtfaiyesi ekiplerinin hızla bölgeye ulaştığını belirten Başkan Demir, “Ülkemiz çok büyük bir deprem afetini yaşıyor. Asrın felaketinde bizde ilk andan itibaren Büyükşehir belediyemizin bütün imkanlarını seferber ettik. Hızla İtfaiyemizin arama-kurtarma ekipleri bölgeye ulaştı ve enkaz altındaki vatandaşlarımızı kurtarmak için çalıştı. İnsanüstü gayretleriyle 19 kişiyi mahsur kaldıkları bina enkazından sağ olarak çıkarmayı başardılar. Zamana karşı yarıştılar hatta kendi canlarını hiçe sayarak büyük bir mücadele verdiler” dedi.

‘HER ŞEYİN BİTTİĞİ NOKTADA YANLARINDAYDIK’

“Ülkemiz özellikle aktif fay kuşaklarının bulunduğu, depremlerin olduğu bir coğrafyada yer alıyor″ diyen Başkan Demir, şunları söyledi:

″Asrın felaketi olarak ifade edilen bu afet büyük bir yıkıma ve can kaybına neden oldu. Ağır kış şartlarında, gece vatandaşlarımız evlerinde uykudayken deprem meydana geldi. Biz sorumluluk bilinci yüksek bir belediyenin mensuplarıyız. Her şeyin bittiği noktada arama-kurtarma ekibimiz depremzede vatandaşlarımızın yanındaydı. Tüm personelimizi tekrar tebrik ediyorum. Allah ülkemizi bu tür afetlerden korusun.” (

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ