GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-01-2023 12:18   Güncelleme : 20-01-2023 12:18

Başkan Eroğlu: Beyhamam Sokak, tarih turizminde yerini alıyor

Fatih YILMAZ/TOKAT, (DHA) - TOKAT Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, restorasyon çalışmaları başlayan Beyhamam Sokak'ta incelemelerde bulundu. Başkan Eroğlu, sokağın tarih turizminde yerini aldığını söyledi. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Tokat'ta 2019 yılında başlattıkları çalışmalarla tarihi eski Tokat'ı yeniden ayağa kaldırmayı hedeflediklerini söyledi

Başkan Eroğlu: Beyhamam Sokak, tarih turizminde yerini alıyor
TOKAT Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, restorasyon çalışmaları başlayan Beyhamam Sokak'ta incelemelerde bulundu. Başkan Eroğlu, sokağın tarih turizminde yerini aldığını söyledi. 
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Tokat'ta 2019 yılında başlattıkları çalışmalarla tarihi eski Tokat'ı yeniden ayağa kaldırmayı hedeflediklerini söyledi.
Başkan Eyüp Eroğlu ″O güzel Osmanlı sokaklarımızı eski hüviyetine kavuşturmak, bu anlamda da şehrin hem tanınırlığını, bilinirliğini artırmak hem de remizlerini ve turizmini canlandırmak noktasında önemli gayretler içerisindeyiz. Bu çalışmalar kapsamında 2019 yılında Halid Sokak'ta restorasyon çalışmalarımızı tamamlayarak Tokat turizmine kazandırmıştık. Yine 2020 yılında Bey Sokağında yaptığımız çalışmalar bu bağlamda bir başka önemli çalışmaydı. Daha sonra 2021 yılından başlayan çalışmalarla yaklaşık 450 metreden oluşan Sulusokak bölgemizdeki Erenler Caddesi'ndeki çalışmalarımızı bitirerek Tokat turizmine kazandırdık. Yine geçtiğimiz yıl Hacı İbrahim Sokak'ta ihalemizi gerçekleştirerek orada sokak sağlıklaştırma çalışmalarımıza başladık″ dedi. 
Başkan Eroğlu tarihi Beyhamam Sokak'ta çalışmaların başladığını ifade ederken ″Son olarak geçen haftalarda ihalesini gerçekleştirdiğimiz Beyhamam Sokak'ta da restorasyon çalışmalarına başladık. Beyhamam sokağımızda restorasyon çalışmalarını bu yıl sonuna kadar bitirerek Tokat'ın o tarihi aksında turistlerin ve hemşerilerimizin gezip göreceği, fotoğraf çektirip hatıraları arasına alacağı çok özel bir mekan, bir alan haline getireceğiz″ diye konuştu. (
RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ