GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-02-2023 14:41   Güncelleme : 28-02-2023 14:41

Başkan Eroğlu: Gölbaşı'da depremzedeler konteyner kente taşınmaya başladı

Fatih YILMAZ-TOKAT, (DHA) - TOKAT Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, depremin en çok etkilediği yerleşim yerlerinden biri olan Adıyaman Gölbaşı'da depremzedelerin kurulan konteyner kente taşınmaya başladığını söyledi. Gölbaşı'da kurulan konteyner bin 500 tane konteynerin çok kısa zamanda depremzedelerin kullanımına sunulduğunu dile getiren Başkan  Eyüp Eroğlu "İlk etapta 100 tane konteyner geldi. Buraya yerleştirildi. İçlerinde kullanılacak malzemeler, çekyatlar, mutfak gereçleri, buzdolabı, televizyonu ve diğer malzemeleri ile depremzedelerimizin kullanımına bugün itibariyle açıldı" dedi. Yaraların hızlı bir şekilde sarılmaya çalışıldığına dikkat çeken Başkan Eroğlu "Önce çadır kentler kuruldu. Çadırlardaki insanlarımız şimdi konteynerlere taşınmaya başladılar. Bir taraftan da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde yeni konutların temelleri atılacak. İnşallah bir yıl içerisinde yeni yapılacak konutlar insanlarımızın kullanımına hazır olacak. Biz necip bir milletiz. Nerede bir ihtiyaç varsa oraya el uzatan bir milletiz. Biz bu 22 günlük süreçte bunu gördük. Devletimiz hep vatandaşının yanındaydı. Milletimiz yardımlarıyla, dualarıyla hep depremzede kardeşlerimizin yanında oldu. Bu yardımlaşma seferberliği halen de devam ediyor" diye konuştu. (DHA)

Başkan Eroğlu: Gölbaşı'da depremzedeler konteyner kente taşınmaya başladı
TOKAT Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, depremin en çok etkilediği yerleşim yerlerinden biri olan Adıyaman Gölbaşı'da depremzedelerin kurulan konteyner kente taşınmaya başladığını söyledi. 
Gölbaşı'da kurulan konteyner bin 500 tane konteynerin çok kısa zamanda depremzedelerin kullanımına sunulduğunu dile getiren Başkan  Eyüp Eroğlu ″İlk etapta 100 tane konteyner geldi. Buraya yerleştirildi. İçlerinde kullanılacak malzemeler, çekyatlar, mutfak gereçleri, buzdolabı, televizyonu ve diğer malzemeleri ile depremzedelerimizin kullanımına bugün itibariyle açıldı″ dedi. Yaraların hızlı bir şekilde sarılmaya çalışıldığına dikkat çeken Başkan Eroğlu ″Önce çadır kentler kuruldu. Çadırlardaki insanlarımız şimdi konteynerlere taşınmaya başladılar. Bir taraftan da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde yeni konutların temelleri atılacak. İnşallah bir yıl içerisinde yeni yapılacak konutlar insanlarımızın kullanımına hazır olacak. Biz necip bir milletiz. Nerede bir ihtiyaç varsa oraya el uzatan bir milletiz. Biz bu 22 günlük süreçte bunu gördük. Devletimiz hep vatandaşının yanındaydı. Milletimiz yardımlarıyla, dualarıyla hep depremzede kardeşlerimizin yanında oldu. Bu yardımlaşma seferberliği halen de devam ediyor″ diye konuştu. (
RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ