GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-01-2023 16:56   Güncelleme : 12-01-2023 16:56

Başkan Eroğlu: Hanım kardeşlerimizin çalışmalarını güçlendireceğiz

Fatih YILMAZ/TOKAT, (DHA) -  TOKAT Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Belediyesi Sosyal Tesislerinde Tokat ve ilçelerinde faaliyet gösteren kadın kooperatifleri ile bir araya geldi. Başkan Eroğlu, "Hanım kardeşlerimizin çalışmalarını güçlendireceğiz'' dedi

Başkan Eroğlu: Hanım kardeşlerimizin çalışmalarını güçlendireceğiz
 TOKAT Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Belediyesi Sosyal Tesislerinde Tokat ve ilçelerinde faaliyet gösteren kadın kooperatifleri ile bir araya geldi. Başkan Eroğlu, ″Hanım kardeşlerimizin çalışmalarını güçlendireceğiz'' dedi.
Tokat Belediye Başkanı Eroğlu, kentte faaliyet gösteren Kadın Kooperatifi temsilcileri ile bir araya geldi. Kooperatif üyeleri Başkan Eroğlu’na çalışmaları hakkında bilgi vererek görüş alışverişinde bulundu.
Toplantı sonunda açıklamalarda bulunan Başkan Eroğlu ″İl merkezimiz ve ilçelerinde hanım kardeşlerimizin kurmuş oldukları kooperatiflerin kimi emekleme aşamasını geçip işlerini geliştirirken kimileri ilk aşamalarını kaydediyor. Onlar ürettikleri ürünlerle bir taraftan ekonomiye kattıkları değerle birlikte ürünlerimizi ülkemizin her yanına tanıtıyor, ihracat gerçekleştiriyor″ dedi.

ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVLERİ YERİNE GETİRECEĞİZ
Tokat merkez ve ilçelerindeki çalışmaları bir bütün olarak gördüklerini ifade eden Başkan Eroğlu ″Her yöremizde üretilen yöresel ürünler, kadın kooperatiflerimizin çalışmaları ile bir katma değer kazanıyor. Günün gelişen şartlarında tanıtım, internetten pazarlamanın yanında hem üretim hem de satış için mekânlar oluşturma noktasında bizler belediye olarak üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz. Diğer yandan paydaş kurumlarla yapılacak çalışmalar için bir köprü olacağız. Hanım kardeşlerimizin çalışmalarını güçlendireceğiz″ diye konuştu. (

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ