GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-11-2022 15:55   Güncelleme : 03-11-2022 15:55

Başkan Eroğlu: Yazmanın başkenti Tokat'tır

Fatih YILMAZ/TOKAT, (DHA) - TOKAT Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Şehir Müzesi'nde açılan Eskilerden-Yenilerden Renklerin Ahengi" isimli yazma baskısı ve el nakışları sergisini ziyaret etti. Başkan Eroğlu, "Yazmanın başkenti Tokat'tır, yazma Tokat'ındır" dedi. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Sanatçı Emel Ardahanlı'nın Tokat Şehir Müzesi'nde açtığı "Eskilerden-Yenilerden Renklerin Ahengi" isimli yazma baskısı ve el nakışları sergisini ziyaret etti.  Başkan Eroğlu yazmanın şehrinin Tokat olduğunu vurgulayarak, "El sanatları bir şehrin hem maddi hem de manevi zenginliğini ortaya koyan unsurlardır. Tokatımız bilhassa el sanatları alanında zengin bir kültüre sahip bir şehirdir. Değerli sanatçımız Emel Ardahanlı'nın bu yazma baskısı ve el nakışları sergisinde de bu kültürel zenginliği bir kez daha gördük. Bu nadide çalışmalar için kendisine çok teşekkür ediyorum. Hem şehrimizin kültürel kimliğinin önemli bir parçası olması hem de ekonomik girdileri ile Tokat'a katkı sağlaması açısından bizim için Tokat Yazması önemli bir değerdir. Şehirlerin kokuları vardır; yazma kokusu, Tokat şehrinin kokusudur. Şehirlerin sesleri vardır, yazma baskısı yapılırken çıkan ses Tokat şehrinin sesidir. Yazmacılık Tokatımızda 600 yılı aşan bir geçmişe sahiptir. Her ne kadar başka şehirler yazmacılığı sahiplenmeyi arzulasalar da bu önemli değerimiz çok değerli ustalarımızla birlikte bizim asla rekabet etmeyeceğimiz bir konudur. Yazmanın başkenti Tokat'tır, yazma Tokat'ındır" dedi. (DHA)

Başkan Eroğlu: Yazmanın başkenti Tokat'tır
TOKAT Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Şehir Müzesi'nde açılan Eskilerden-Yenilerden Renklerin Ahengi″ isimli yazma baskısı ve el nakışları sergisini ziyaret etti. Başkan Eroğlu, ″Yazmanın başkenti Tokat'tır, yazma Tokat'ındır″ dedi. 
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Sanatçı Emel Ardahanlı'nın Tokat Şehir Müzesi'nde açtığı ″Eskilerden-Yenilerden Renklerin Ahengi″ isimli yazma baskısı ve el nakışları sergisini ziyaret etti.  Başkan Eroğlu yazmanın şehrinin Tokat olduğunu vurgulayarak, ″El sanatları bir şehrin hem maddi hem de manevi zenginliğini ortaya koyan unsurlardır. Tokatımız bilhassa el sanatları alanında zengin bir kültüre sahip bir şehirdir. Değerli sanatçımız Emel Ardahanlı'nın bu yazma baskısı ve el nakışları sergisinde de bu kültürel zenginliği bir kez daha gördük. Bu nadide çalışmalar için kendisine çok teşekkür ediyorum. Hem şehrimizin kültürel kimliğinin önemli bir parçası olması hem de ekonomik girdileri ile Tokat'a katkı sağlaması açısından bizim için Tokat Yazması önemli bir değerdir. Şehirlerin kokuları vardır; yazma kokusu, Tokat şehrinin kokusudur. Şehirlerin sesleri vardır, yazma baskısı yapılırken çıkan ses Tokat şehrinin sesidir. Yazmacılık Tokatımızda 600 yılı aşan bir geçmişe sahiptir. Her ne kadar başka şehirler yazmacılığı sahiplenmeyi arzulasalar da bu önemli değerimiz çok değerli ustalarımızla birlikte bizim asla rekabet etmeyeceğimiz bir konudur. Yazmanın başkenti Tokat'tır, yazma Tokat'ındır″ dedi. (
RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ