GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-09-2022 10:17   Güncelleme : 01-09-2022 10:17

Çaldıkları kasayı mezarlıkta açan 2 kişi yakalandı

Tezcan SOLMAZ/DÜZCE, (DHA) -DÜZCE’nin Akçakoca ilçesinde bir evden kasayı çaldıktan sonra mezarlıkta açarak içerisindeki ziynet eşyalarını alan 2 kişi polis ekiplerince yakalandı

Çaldıkları kasayı mezarlıkta açan 2 kişi yakalandı
DÜZCE’nin Akçakoca ilçesinde bir evden kasayı çaldıktan sonra mezarlıkta açarak içerisindeki ziynet eşyalarını alan 2 kişi polis ekiplerince yakalandı.

Olay önceki gün Akçakoca Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana geldi. A.T. evini geldiğinde içerisinde ziynet eşyalarının bulunduğu kasanın yerinde olmadığını gördü. A.T.’nin haber vermesi üzerine eve gelen polis ekipleri incelemede bulundu. Polis ekipleri yaptıkları araştırmada Osmaniye Mahallesi’nde mezarlıktan çıkan 2 kişinin kamyonete yöneldiklerini gördü. 2 kişinin kimliklerin kontrol eden polisler, yaklaşık 10 metre ileride duran kasa ve kasayı açmakta kullanılan aletleri fark ederek, kasanın arka kısmından delinerek içerisinde bulunan ziynet eşyalarının alındığını tespit etti.

Gözaltına alınan S.İ. ve G.G. emniyette yapılan sorgularının ardından dün çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Ele geçirilen ziynet eşyaları ise sahibine teslim edildi.

 

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ