GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-01-2023 11:31   Güncelleme : 17-01-2023 11:31

Çorum'da özel bireylere kurs

Yusuf ÇINAR/ÇORUM,(DHA)- ÇORUM Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan seramik kursları özel bireylerin ruhsal ve bilişsel yönden gelişmelerini sağlayarak ince motor kaslarını geliştirmesine yardımcı oluyor. 

Çorum'da özel bireylere kurs
ÇORUM Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan seramik kursları özel bireylerin ruhsal ve bilişsel yönden gelişmelerini sağlayarak ince motor kaslarını geliştirmesine yardımcı oluyor. 

Çorum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından özel çocuklar için açılan kurslarda kursiyer çocuklar kendi kendine yetebilmeyi de öğreniyorlar. Hitit medeniyetini içeren hediyelik süs eşyaları üretebildikleri gibi mutfak araç gereçleri de üretebilen kursiyerler, bunların satışı sağlanarak evlerine katkı sağlıyor. 

Halk Eğitim Şube Müdürü Hamza Kalınsazlıoğlu, “Seramik kursu ile topluma faydalı bir birey olgusunu hisseden özel çocuklarımız için, Çorum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz kursların daha da yaygınlaşmasını sağlayarak 'halk eğitim varsa engel yok' mottosuyla hareket ediyor” dedi.

Kalınsazlıoğlu, “Çorum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından açılan deri işlemeciliği kursu bireylerin ruhsal, bilişsel ve sosyolojik yönden gelişmelerini sağlayarak daha fazla beyin fırtınası yapmalarına, yaratıcılığa, el ve motor kaslarının gelişmesine yardımcı oluyor, topluma ve aileye ekonomik değer katıyor” ifadelerine yer verdi. (

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ