GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-02-2023 15:49   Güncelleme : 22-02-2023 15:49

Deprem bölgesinden gelen anne ve çocuklarına moral etkinliği

SAMSUN,(DHA) - SAMSUN Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesinden kente gelen aileler için moral etkinliği düzenliyor. Haftanın 3 günü 12 anne ile 22 çocuk, psikolog ve sosyologlar eşliğinde gerçekleştirilen etkinlikte hem eğleniyor hem de depremin psikolojik etkilerini azaltma yolları konusunda bilgilendiriliyor

Deprem bölgesinden gelen anne ve çocuklarına moral etkinliği
SAMSUN Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesinden kente gelen aileler için moral etkinliği düzenliyor. Haftanın 3 günü 12 anne ile 22 çocuk, psikolog ve sosyologlar eşliğinde gerçekleştirilen etkinlikte hem eğleniyor hem de depremin psikolojik etkilerini azaltma yolları konusunda bilgilendiriliyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem felaketinin ardından bölgedeki çalışmalarına devam ederken bir yandan da kente gelen afetzede vatandaşlar için özel çalışmalar gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi,deprem bölgesinden gelen ailelere Amisos Aile Yaşam Merkezi, Millet Bahçesi Hanımlar Lokali, Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi’nde haftanın 3 günü ‘moral etkinliği’ düzenliyor. Her etkinliğe 12 anne, 22 çocuk psikolog ve sosyologlar katılıyor. Afetzede anne ve çocuklar görevliler eşliğinde hem eğleniyor hem de depremin psikolojik etkilerini azaltma yolları konusunda bilgilendiriliyor.

‘İYİLEŞMEYİ HIZLANDIRIR’

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmet Dairesi Başkanlığında görevli Psikolog Asena Begüm Zengin, “Psikolojik açıdan yardımcı olabilmek için buradayız. Onlar bizim misafirimiz. Birlik ve beraberliğin iyileşmeyi daha hızlı sağladığına inandığımız için buradayız” diye konuştu.

‘SAHİPLENİLDİĞİMİZİ HİSSETMEK ÇOK GÜZEL’

Deprem bölgesinden gelen annelerden Sabire Saka ise, “Sahiplenildiğimizi hissetmek çok güzel. Yalnız hissettirmediğiniz için herkese çok teşekkür ederiz. Çocuklarımızın depremle ilgili söylemlerden uzaklaşması için bu tür etkinliklere çok ihtiyacımız var. Başka türlü normalleşebilmek mümkün değil” diye konuştu.

‘TÜM İMKANLARIMIZLA AFETZEDE VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ’

Tüm imkanları deprem bölgesi için seferber ettiklerini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de, “Deprem bölgesinde ekiplerimizin çalışması devam ediyor. Bunun yanı sıra kentimize gelen afetzede vatandaşlarımız için de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarını gidermek için yanlarındayız. Bu falaket özellikle çocuklarımızı çok etkiledi. Bu nedenle afetzede anne ve çocuklar için yeni bir çalışma başlattık. Düzenlediğimiz bu etkinlik ile afetzede anne ve çocuklar güzel bir gün geçirmiş oluyorlar” ifadelerini kullandı. (

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ