GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-02-2023 14:57   Güncelleme : 15-02-2023 14:57

Depremzede Hacer, Adıyaman’dan geldiği Ordu’da doğum yaptı

Mustafa KIRLAK/ORDU, (DHA)- ADIYAMAN’da depremde evleri hasar gören Hacer Güler (21), eşi ile birlikte geldiği Ordu’nun Altınordu ilçesinde, ilk çocuğunu dünyaya getirdi. Kız bebeğe, ‘Azra’ adı verildi

Depremzede Hacer, Adıyaman’dan geldiği Ordu’da doğum yaptı
ADIYAMAN’da depremde evleri hasar gören Hacer Güler (21), eşi ile birlikte geldiği Ordu’nun Altınordu ilçesinde, ilk çocuğunu dünyaya getirdi. Kız bebeğe, ‘Azra’ adı verildi.
Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremlerden etkilenen 10 ilden Adıyaman’ın Yeşilyurt Mahallesi’nde evleri hasar gören hamile Hacer Güler, eşi Resul Güler (26) ile birlikte Ordu’daki teyzelerinin yanına yerleşti. Önceki gün sancıları artan Güler, Ordu Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırıldı. Hacer Güler, sezaryen doğumla bir kız bebek dünyaya getirdi. ‘Azra’ ismi verilen bebek, yaşadığı kilo ve su kaybı nedeniyle kuvözde tedaviye alındı. Anne Güler ve bebeğinin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.
Depreme uykuda yakalandıklarını belirten Hacer Güler, yaşadıkları korku dolu anları anlattı. Evlerinin girilmeyecek duruma geldiğini ifade eden Güler, “Saat 04.17 civarıydı. Evin içerisinde davul sesi geliyordu. Ev bir o yana, bir bu yana gidiyordu. Dışarı çıkamadık. Kapılar kapanmıştı. Allah herkesin yardımcısı olsun. Kazazedelerimiz var. Hala daha enkaz altında olanlar var. Evimiz yıkılmadı ama girilemeyecek durumda” dedi.
‘BEBEĞİN SUYU AZALDIĞI İÇİN DOĞUMA ALDILAR’
11 Şubat’ta Ordu’ya geldiklerini belirten Hacer Güler, “Ordu’ya geldiğimiz zaman 40 haftalık hamileydim. Stresli bir yolculuk geçirdik. Üç gün boyunca yoldaydık. Bebeğin suyu azaldığı için direk doğuma aldılar. Şu an bebeğim kuvözde. Kilo ve su kaybından dolayı. Bu benim ilk çocuğum. Adını inşallah ‘Azra’ koyacağız. Bebeğime memleketimize dönene kadar Ordu’da bakacağım” diye konuştu. (
RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ