GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-03-2023 15:25   Güncelleme : 19-03-2023 15:25

Depremzedelere özel mobil uygulama

TRABZON,(DHA)-TRABZON Büyükşehir Belediyesi, kentte konaklayan 18 bin depremzedenin talep ve ihtiyaçlarını kamu kurumlarına hızlıca iletebileceği Trabzon Afet Yönetimi ve Destek Sistemi (TAYDES) isimli mobil uygulama geliştirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “En zor günlerinde misafirlerimize her anlamda destek olmaya devam edeceğiz” dedi

Depremzedelere özel mobil uygulama
TRABZON Büyükşehir Belediyesi, kentte konaklayan 18 bin depremzedenin talep ve ihtiyaçlarını kamu kurumlarına hızlıca iletebileceği Trabzon Afet Yönetimi ve Destek Sistemi (TAYDES) isimli mobil uygulama geliştirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “En zor günlerinde misafirlerimize her anlamda destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ardından Trabzon’a gelen depremzedelerin bilgilerini dijital ortamda toplayan mobil uygulama geliştirildi. Trabzon Afet Yönetimi ve Destek Sistemi (TAYDES) uygulamasını cep telefonlarına yükleyecek olan depremzedeler, kayıt oluşturduktan sonra talep ve ihtiyaçlarını sisteme girerek kamu kurum ve kuruluşlarına iletebilecek. Kentte konaklayan 18 bin depremzedeye ait bilgileri tek merkezde toplama ve koordinasyon sağlamak üzere hazırlanan mobil işletim sistemli uygulamanın Türkiye’de ilk ve tek olduğu belirtildi.

‘DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, deprem bölgesi koordinatörü olarak görev yaptığı Kahramanmaraş ve Elbistan’da yaraların sarılması için tüm seferber ettiklerini ve Trabzon’a gelen depremzedelerle de yakından ilgilendiklerini söyledi. Zorluoğlu, “TAYDES uygulamasıyla deprem bölgesinden Trabzon’a gelen 18 bin vatandaşımızın tüm bilgilerini dijital ortama aktararak, mevcut bilgileri kamu kurum ve kuruluşlarıyla paylaşıyoruz. Bu sayede depremzede vatandaşlarımıza yardımları koordineli bir şekilde daha hızlı ulaştırma imkânına kavuştuk. En zor günlerinde misafirlerimize her anlamda destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ