EKONOMİ
Giriş Tarihi : 10-02-2021 18:16   Güncelleme : 10-02-2021 20:24

Dokap'tan Balmer'e ziyaret edildi

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkinma Idaresi Başkanı Hakan Gültekin;Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın Karadeniz Bölgesindeki en önemli yatırımlarından olan BALMER’i ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Dokap'tan Balmer'e ziyaret edildi

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkinma Idaresi Başkanı Hakan Gültekin; ziyaret sonrası yaptığı açıklamada;

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın Karadeniz Bölgesindeki en önemli yatırımlarından olan BALMER’i ziyaret ederek incelemelerde bulunduk.

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Toplamda 10 milyon Euro harcanarak hayata geçirilen bu proje karşılığında bölgede arı yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması ,üreticilerin eğitilmesi ,hasat edilen balların analizi,balların paketlenmesi ve pazarlanması gerçekleşmektedir.

Bir bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Projenin paydaşları Ordu Valiliği,Ordu Ticaret ve sanayi odası ,Ordu esnaf kefalet kooperatifi,altı ilin Arı yetiştiriciler birliği ve paydaş olmayıp Desteğini esirgemeyen Tarım ve Orman Bakanlığımıza ,Ordu Büyük Şehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim.

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Açılışının yapıldığı 2018 yılından bu güne kadar var olan sıkıntıların çözümü ve desteğini hiç esirgemeyen Sanayi ve Teknoloji Bakanım Mustafa VARANK beye çok teşekkür ederim.

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Bakanımız Sayın Mustafa VARANK ,Tarım ve Orman Bakanımız Bekir PAKDEMİR’in desteği ve ilgi paydaş kurumlarımızın çabasıyla bölgede hasat edilen 80 ton çiçek ve karakovan balı İngiltere’ye ,220 ton süzme çiçek balı’da Tarım Kredi Kooperatifine

verilmek üzere paketlenmesine başlanmıştır.

Neco YarıcıNeco Yarıcı