GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-06-2022 16:26   Güncelleme : 04-06-2022 16:26

Düzce'de otlarla yapılan lezzetler tanıtılıyor

Tezcan SOLMAZ/DÜZCE, (DHA) – DÜZCE Kent Konseyi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Düzce Otları ve Bereket Festivali kortej yürüyüşü ile başlarken, otlardan yapılan yemekler ve gıda ürünleri sergilendi

Düzce'de otlarla yapılan lezzetler tanıtılıyor
) – DÜZCE Kent Konseyi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Düzce Otları ve Bereket Festivali kortej yürüyüşü ile başlarken, otlardan yapılan yemekler ve gıda ürünleri sergilendi.

Düzce Kent Konseyi tarafından Düzce Otları ve Bereket Festivali’nin bu yıl 6’ncısı düzenlendi. Festival, Düzce Belediyesi ile Anıtpark arasında düzenlenen renkli kortejle başladı. Anıtpark’ta halk oyunları sergilenirken, stantlarda otlarla yapılan yemekler ve gıda ürünleri sergilendi. Ayrıca el emeği eserler satışa sunuldu. 4 gün sürecek festivalde çeşitli etkinlikler düzenlenecek. 

Düzce Kent Konseyi Başkanı Ali Dilber doğada yetişen otları tanıtmak istediklerini belirterek, “Burada Düzce’nin yetişmiş otlarını ve görselliklerini tanıtıyoruz. Bahar aylarında otlarımız, sonbaharda ise kestane ve kabağımız var. Düzce’de doğada yetişen otları tanıtarak ilimizi bu çerçevede ulusal ve uluslararası düzeye çekmek istiyoruz. Kaldirik ve ısırgan otları ön plana çıkmış ama tespitlerimiz 17 değişik ot var. Onları ön plana çıkarmaya çalışıyoruz” dedi.

 

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ