GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-11-2022 16:34   Güncelleme : 14-11-2022 16:34

Ereğli Belediyesi'nde yangın tatbikatı

Sinan KABATEPE/EREĞLİ (Zonguldak), (DHA)- ZONGULDAK’ın Ereğli ilçesinde belediye ‘Acil Durum, Tahliye ve Yangın Tatbikatı’ yaptı. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Bölgenin en donanımlı ve tecrübeli itfaiye ekibine sahibiz. Her türlü olumsuzluğa karşı hazır olduğumuzu bugün bir kez daha gördük” dedi. 

Ereğli Belediyesi'nde yangın tatbikatı
ZONGULDAK’ın Ereğli ilçesinde belediye ‘Acil Durum, Tahliye ve Yangın Tatbikatı’ yaptı. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Bölgenin en donanımlı ve tecrübeli itfaiye ekibine sahibiz. Her türlü olumsuzluğa karşı hazır olduğumuzu bugün bir kez daha gördük” dedi. 

Ereğli Belediye binasında ‘Acil Durum, Tahliye ve Yangın Tatbikatı’ yapıldı. Senaryo gereği 80 kişilik ekip yarım saat içinde belediye binasında bulunanları tahliye etti. Yaralanan 10 kişinin kurtarılarak sağlık ekiplerine teslim edildiği tatbikata, gönüllü itfaiyeciler ve ERİDAK ekipleri de katıldı. Zabıta ekipleri de senaryo gereği yakınlarına ulaşmaya çalışan vatandaşları teselli etti. Belediye binasında sirenlerin çalmasıyla, Başkan Halil Posbıyık ve yardımcıları binadan çıkarak oluşturulan kriz masasında tatbikata başkanlık etti. 

Tatbikatın ardından konuşan Başkan Posbıyık, “Bölgenin en donanımlı ve tecrübeli itfaiye ekibine sahibiz. Her türlü olumsuzluğa karşı hazır olduğumuzu bugün bir kez daha gördük. Arkadaşlarımızın cansiperane koşturmaları, herkesin görevini layıkıyla yerine getirmesi örnek gösterilecek düzeyde mükemmel bir tatbikat oldu. Tabi ki bir ekip çalışması olduğuna inanıyorum.” dedi. (

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ