GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-01-2023 19:01   Güncelleme : 20-01-2023 19:01

Evde eğitim gören Hicran’a karnesini Vali verdi

Şerife Serap KARA/AMASYA, (DHA) -AMASYA Valisi Mustafa Masatlı 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının 1’nci döneminin sona ermesi ile beyin tümörü ameliyatı sonrası eğitimini evinde sürdüren Hicran Erdoğdu’ya  (13) karnesini verdi

Evde eğitim gören Hicran’a karnesini Vali verdi
AMASYA Valisi Mustafa Masatlı 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının 1’nci döneminin sona ermesi ile beyin tümörü ameliyatı sonrası eğitimini evinde sürdüren Hicran Erdoğdu’ya  (13) karnesini verdi.

Kent merkezinde bulunan Mehmetçik İlk ve Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi Hicran Erdoğdu’yu evinde eşi Esra Masatlı ile ziyaret eden Vali Masatlı başarılarla dolu karnesini ve taktir belgesini verdi. Vali Masatlı, 8. Sınıf öğrencisi Hicran Erdoğdu’nun  dersleri, sınav sonuçları ve aldığı evde eğitim hizmetine yönelik bilgiler de aldı.

Ortaokul öğrencisi Erdoğdu’ya  sağlığına biran önce kavuşması ve eğitim hayatında başarı dileklerinde bulunan Vali Masatlı, “Ülkemizin son 20 yılda geçirdiği büyük değişim ve dönüşümün önemli bir ayağını da engellerimize yönelik yapılan düzenlemeler oluşturuyor.Bizler 90'lı yıllardan itibaren Ülkemizin çeşitli notlarında idarecilik yapmaktayız. O günlerden bu günlere Ülkemiz diğer tüm alanlarda olduğu gibi, sosyal hizmetler alanında da Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tam manasıyla çağ atlamıştır. Bu süreçte yapılan yasal düzenlemeler ve hükümetimizce gerçekleştirilen proje ve çalışmalarla, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak sayısız hizmet devreye girmiştir. Evde engelli ve hasta bakım aylığı, engelli maaşlarında yaşanan büyük artış, engellilerin kamuda ve özel sektörde yoğun şekilde istihdamı, engellilerimize yönelik kurulan bakım ve rehabilitasyon merkezleri, bu çalışmalardan sadece birkaçıdır.Bu alanda gerçekleştirilen en önemli çalışmalardan biri ise engellilerimizin ne şartlarda olurlarsa olsunlar, eğitimlerini sürdürebilmeleri için yapılan düzenlemelerdir. Bu kapsamda örgün eğitime devam edemeyecek seviyede engeli bulunan ya da geçici olarak çeşitli rahatsızlıklar geçiren yavrularımız, Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen öğretmenlerimizle eğitim yaşamlarına ara vermeden devam etmekte ve bu sayede geleceğe güvenle hazırlanmaktadırlar.Sevginin ve eğitimin her engeli aşacağının bilincinde olan bizler de Devletimizce sunulan bu hizmetleri zaman zaman yerinde gözlemliyor ve vatandaşlarımızın mutluluğuna ortak oluyoruz. Bu vesileyle Ülkemizde yaşanan bu gelişim ve dönüşümden ötürü Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyor, İlimiz genelinde ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde toplam 34 öğrencimize evde eğitim hizmeti veren fedakâr öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum″ diye konuştu.

Erdoğdu ailesi de Vali Masatlı’yı evlerinde ağırlamaktan duydukları mutluluğu ifade ederek evde eğitim hizmetinden oldukça memnun olduklarını ve eğitimin 6 farklı branş öğretmeniyle devam ettiğini belirtti.(

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ