SİYASET
Giriş Tarihi : 05-06-2023 13:38   Güncelleme : 05-06-2023 13:46

Gençlik ve Spor Bakanlığında devir teslim töreni

Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine getirilen Dr. Osman Aşkın Bak, görevini Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan devraldı. Teslim töreninde önemli mesajlar veren Bakan Bak, "Türkiye Yüzyılı'nın ilk Kabinesi'nde bu göreve getirildiğim için sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Çok çalışacağız. Türkiye Yüzyılı şimdi başlıyor, yapılacak çok iş var. Biz de bayrağı alıp daha ileriye taşıyacağız. Değerli arkadaşıma yaptığı işlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Güçlenen bir yüzyıl olacak, başlasın Türkiye Yüzyılı" ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığında devir teslim töreni

Yeni açıklanan kabine sonrası Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda devir teslim töreni düzenleniyor. Bakanlıkta yapılan devir teslim töreninde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ve eski bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu açıklamalarda bulunuyor.

Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Bugün Bismillah diyoruz, yeni bir başlangıç yapıyoruz. 5 yıl önce yaptığımız gibi. 85 milyonun kazandığı bir seçimi gerçekleştirdik. Gençlik ve spor için yeni bir yüzyılı başlatmak üzere yeni bir adım atıyoruz. Bu görevler herbiri büyük bir onur. Bu aziz millete hizmet etmek çok ama çok büyük bir şeref. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza, bize bu görevi layık gördükleri için şükranlarımı sunuyorum. 5 yıl önce bu manzarayı yine yaşadık. Çok şükür aynı güzellikle bir manzara tekrar cereyan ediyor. Yüreği güzel değerli abime bugün bu görevi devreder yaşadığım mutluluk tarif edilemezdir."

"Ülkemizin 81 ilinde bu bayrağı taşıyan her arkadaşımızla gurur duyuyorum. Hedefe ulaşma noktasında bize destek olan her arkadaşımıza minnet duyuyorum. Tarih her şeyi yazar iyisiyle kötüsüyle yazar. Güzellikler inşallah unutulmayacaktır. Liderimiz öncülüğünde ezberleri bozduk, bozmaya da devam edeceğiz."

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak'ın açıklamaları:

"Sayın bakanıma teşekkür ediyorum, çok güzel bir konuşma yaptı. 5 yıl önce aynı konuşmayı ben yapmıştım. Kendisiyle çok güzel bir dostluğumuz olmuştu, birlikte çalışmıştık. Meclis'te görev yaptığımız süreçte de birlikte çalışmıştık. Birçok projede bir abi-kardeş gibi çalıştık. Güzel işler yaptı arkadaşlarımız. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye, sporda ve gençlikte dünyanın önde gelen ülkeleri arasına girdi. Olimpiyatlar için bakanımızı tebrik ediyorum. Birçok branşta madalyalar alındı. Rıza Kayaalp de burada. Onun ilk madalyasını aldığında da ben yanındaydım, ben takmıştım boynuna. Bakanlığımız 5 yılda güzel işler yaptı."

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ