SİYASET
Giriş Tarihi : 25-05-2023 17:23   Güncelleme : 26-05-2023 09:16

İmdat Sütlüoğlu, İkinci Tur İçin Yoğun Mesaide

Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı İmdat Sütlüoğlu, 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri öncesi Rize’de saha ziyaretleri gerçekleştirmeye devam ediyor.

İmdat Sütlüoğlu, İkinci Tur İçin Yoğun Mesaide

Rize’deki eski/yeni bütün siyasiler eşliğinde 14 Mayıs seçimlerindeki başarıyı korumayı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 28 Mayıs’ta da Rize’de oy oranı olarak Türkiye birincisi olması hedefiyle TV programları, STK ziyaretleri, esnaf gezileri, hane ziyaretleri ile tam mesai çalışan İmdat Sütlüoğlu, 28 Mayıs’ta da Rize halkının üzerine düşen görevi yerine getireceğini belirtti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan için kapı kapı gezen Sütlüoğlu, Rizelilerin 28 Mayıs seçimlerine yoğun ilgi gösterdiğini dile getirerek“14 Mayıs ilk tur seçiminden sonra heyecanın hiç düşmediği, 28 Mayıs'taki ikinci tur oylamada da katılımın çok yüksek olacağı gözüküyor. Vatandaşlarımızın seçime yönelik ilgisi çok fazla, Cumhurbaşkanımıza desteği çok yüksek şekilde devam ediyor” dedi.

'KATILIMIN ÇOK YÜKSEK OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM'

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerine katılımın yüksek olacağını düşündüğünü belirten İmdat Sütlüoğlu, "28 Mayıs'taki ikinci tur oylamada katılımın çok yüksek olacağını görüyorum. Aynı zamanda bunu diliyorum. Rizeli hemşerilerimizi sandığa ve Cumhurbaşkanımıza desteğe davet ediyorum. Çünkü Türkiye ile mücadele etmek isteyenlerin, Türkiye'nin yolunu kesmek isteyenlerin, Türkiye'yi istikrarsızlığa ve kaosa sürüklemek isteyenlerin mücadelesi de henüz bitmedi. Onlar da 28 Mayıs'ı bekliyorlar. Ama 14 Mayıs'ta meclis çoğunluğunun Cumhur İttifakı’nda olması, yasamada yola güvenli şekilde devam edilecek olması, yönetimde istikrar açısından da 28 Mayıs'ta yapılacak olan ikinci tur seçimini elbette etkileyecek” diye konuştu.

GÜÇLÜ MECLİS, GÜÇLÜ YÜRÜTME VURGUSU

‘Cumhurbaşkanımız yürütmenin başı olarak meclisle belli bir koordinasyon içinde Türkiye'nin bekleyen meselelerini çözecek’ diyen İmdat Sütlüoğlu, “Türkiye’de son yıllarda gerek pandemi, gerek dış meseleler, Ukrayna-Rusya savaşı, Karabağ'da, Libya'da, Doğu Akdeniz'de yaşanılan süreçler, yine Suriye ve Irak'taki meseleler gibi birçok problemle yola devam edildi. Sonra da bir deprem gerçeğiyle yüzleştik. Bütün bunların daha güçlü bir şekilde çözümü, yaraların sarılması, problemlerin giderilmesi adına güçlü bir meclis ve güçlü bir yürütmeyle yola devam etmemiz gerekiyor. Vatandaşlarımızın beklentisi de bu. Biz de bunu diliyoruz ve bunun için gayret gösteriyoruz. Seçim günü de aynı şekilde sandıklarda gereken dikkat gösterilerek, en iyi neticenin alınması için çalışmaya devam edilecek” ifadelerini kullandı.

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ