RİZE - TRABZON - ARTVİN
Giriş Tarihi : 15-04-2021 22:16   Güncelleme : 15-04-2021 22:16

İşçi Kurası Adil ve Hakkaniyetli Bir Şekilde Gerçekleştirildi

Öz Gıda-İş Sendikası Doğu Karadeniz Rize Şube Başkanlığı: ÇAYKUR Mevsimlik İşçi Kurası Adil ve Hakkaniyetli Bir Şekilde Gerçekleştirildi

İşçi Kurası Adil ve Hakkaniyetli Bir Şekilde Gerçekleştirildi

Öz Gıda-İş Sendikası Doğu Karadeniz Rize Şube Başkanlığı, ÇAYKUR’un mevsimlik işçi alımı noter kurasının adil ve hakkaniyetli bir şekilde gerçekleştirildiğini bildirdi.

Öz Gıda-İş Sendikası Doğu Karadeniz Rize Şube Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Gündoğdu Çay Fabrikasının 9. sırasındaki asıl işçi sıra numarası çekilirken 2 taşın birbirine yapışık ve numaralar okunmayacak şekilde sehven kutudan çıkartıldığından Noter tarafından bunun tutanaklara kaydedilerek iki taşın yeniden kutuya atılarak kuranın adil ve hakkaniyetli bir şekilde gerçekleştirildiği ifade edilerek, şunlar kaydedildi: “Çaykur’un Mevsimlik İşçi kadrosunda istihdam edilmek üzere alınacak olan 300 asıl işçi kadrosu için 12 Nisan 2021 Pazartesi günü Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonunda Rize 3. Noteri huzurunda ve bizimde Öz Gıda-İş Sendikası D. Karadeniz Rize Şube Başkanlığı olarak gözlemci sıfatıyla bulunduğumuz kura çekimi, Pandemi kuralları gereği izleyici alınmadan fakat TVden canlı olarak yayınlanmak suretiyle kuraya katılan tüm arkadaşların hakkını ve hukuklarını gözeterek, adil ve hakkaniyetli bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

Kura çekilişi esnasında, kurayı çeken noter katibi arkadaşımız tarafından kutudan 2 adet kura numarasının yazılı olduğu taş yapışık ve numaralar okunmayacak şekilde sehven kutudan çıkartılmış fakat kural gereği iki taş aynı anda çekilemeyeceği için taşlar Noter gözetiminde tekrar kutuya geri atılmış, konuyla ilgili bütün sorumluluk Noter tarafından alınmış olup ekteki tutanak tutularak çekilişe devam edilmiştir.

Gözlemci olarak katıldığımız ve televizyonda da yansıdığı gibi bu çalışmaya vakıf olduğumuzu ifade ediyor, Emekçi kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyoruz.”