RİZE - TRABZON - ARTVİN
Giriş Tarihi : 05-07-2021 16:03   Güncelleme : 10-07-2021 00:37

Kazada ölen 2 akraba, uçağa binmekten son anda vazgeçmiş

Arzu ERBAŞ- Emirhan PEHLİVAN/PAZAR (Rize), (DHA)- TRABZON’un Of ilçesinde, otomobilin bariyere çarptığı ve 1'i bebek, 2'si çocuk 4 kişinin yaralandığı kazada hayatını kaybeden Ayşegül Çatan Doğan (22) ile yengesi Zeliha Çatan (38), Irmak köyünde gözyaşlarıyla toprağa verildi. Doğan ve Çatan'ın, tatil için Ankara’dan memleketleri Rize’ye gelmek üzere uçak bileti aldığı ancak son anda yola çıkan akrabalarının otomobiline binmeye karar verdikleri ortaya çıktı.

Kazada ölen 2 akraba, uçağa binmekten son anda vazgeçmiş

 TRABZON’un Of ilçesinde, otomobilin bariyere çarptığı ve 1'i bebek, 2'si çocuk 4 kişinin yaralandığı kazada hayatını kaybeden Ayşegül Çatan Doğan (22) ile yengesi Zeliha Çatan (38), Irmak köyünde gözyaşlarıyla toprağa verildi. Doğan ve Çatan'ın, tatil için Ankara’dan memleketleri Rize’ye gelmek üzere uçak bileti aldığı ancak son anda yola çıkan akrabalarının otomobiline binmeye karar verdikleri ortaya çıktı.
Kaza, dün saat 06.30 sıralarında, Karadeniz Sahil Yolu Eskipazar mevkisinde meydana geldi. Yusuf Kiraz’ın kullandığı GD-PJ 809 Almanya plakalı otomobil, kontrolden çıkarak, bariyerlere çarptı. Kazada otomobildeki Zeliha Çatan ve Ayşegül Doğan hayatını kaybetti, sürücü ile Ensar Buğra (1), Ensar Fuat (7) ve Eymen (11) Çatan yaralandı. İhbarla bölgeye gelen sağlık ekiplerince yaralılar, kaldırıldığı Of Devlet Hastanesi'ne tedaviye alındı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı. 
SON ANDA AKRABALARININ ARACINA BİNMEYE KARAR VERMİŞLER
Almanya’dan 2 hafta önce İstanbul’a gelen Yusuf Kiraz'ın, memleketi Rize’ye gitmek için yola çıktığı öğrenildi. Kazada hayatını kaybeden Zeliha Çatan ve Ayşegül Çatan Doğan ile yakınlarının Ankara’dan tatil için memleketleri Rize’ye gelmek üzere uçak bileti aldığı ancak son anda yola çıkan akrabaları Yusuf Kiraz’ın otomobiline binmeye karar verdikleri ortaya çıktı. 
TOPRAĞA VERİLDİLER
Ayşegül Çatan Doğan ile yengesi Zeliha Çatan'ın cenazeleri, gözyaşlarıyla Rize’nin Pazar ilçesi Irmak köyünde toprağa verildi. Kazada yaralanan 4 kişinin ise tedavilerinin sürdüğü belirtildi. 

 

 

 

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ