GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-07-2022 15:15   Güncelleme : 21-07-2022 15:15

Koronavirüse karşı 'aşı' uyarısı

Fatih YILMAZ/TOKAT, (DHA) - TOKAT İl Sağlık Müdürü Öner Nergiz, son günlerde koronovirüs vakalarında artış yaşandığına dikkat çekerek, "Virüsün mutasyona uğramasıyla hastalık daha da bulaşıcı hale gelmiştir. Salgını bitirmenin yolu ise aşılamadan geçmektedir" dedi. Tokat İl Sağlı Müdürü Öner Nergiz, koronovirüs vakalarının artması nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Nergiz açıklamasında, "Koronavirüs vakalarında son günlerde belirgin bir artış yaşanmaktadır. Virüsün mutasyona uğramasıyla hastalık daha da bulaşıcı hale gelmiştir. Salgını bitirmenin yolu ise aşılamadan geçmektedir. Pandemi ile mücadele kapsamında ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de aşılama  hızla devam etmektedir. İlimiz geneli ve ilçelerimizde Covid-19 aşıları  tüm devlet hastaneleri, aile sağlığı merkezleri , toplum sağlığı merkezleri ve ilçe sağlık müdürlüklerince yapılmaktadır. Covid-19 salgınına karşı dünyada ve Türkiye’de birçok tedbir alınmakla beraber kapalı mekanlarda maske takmak ve el hijyenine dikkat etmek aşı ile birlikte hastalığın yayılmasının önüne geçmekte etkin rol oynamaktadır. 2021 yılından beri ilimizde toplam bir milyon 120 bin 140 doz aşı uygulaması yapılmış olup Türkiye ‘de aşılama konusunda üst sıralarda yer almaktayız. Hiç aşılanmamış ya da aşı dozları eksik kalmış vatandaşlarımızın kendi ve sevdiklerinin sağlığını korumak için aşılama takvimlerini tamamlamaları gerekmektedir. Vatandaşlarımız tercih ettiği aşıyı, ilgili sağlık kuruluşlarından randevulu/randevusuz olarak yaptırabilmektedir. Kendinize ve en kıymetlilerinize bir iyilik yapın ve bugün Covid-19 aşınızı yaptırın lütfen" dedi. (DHA)

Koronavirüse karşı 'aşı' uyarısı
TOKAT İl Sağlık Müdürü Öner Nergiz, son günlerde koronovirüs vakalarında artış yaşandığına dikkat çekerek, ″Virüsün mutasyona uğramasıyla hastalık daha da bulaşıcı hale gelmiştir. Salgını bitirmenin yolu ise aşılamadan geçmektedir″ dedi. 
Tokat İl Sağlı Müdürü Öner Nergiz, koronovirüs vakalarının artması nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Nergiz açıklamasında, ″Koronavirüs vakalarında son günlerde belirgin bir artış yaşanmaktadır. Virüsün mutasyona uğramasıyla hastalık daha da bulaşıcı hale gelmiştir. Salgını bitirmenin yolu ise aşılamadan geçmektedir. Pandemi ile mücadele kapsamında ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de aşılama  hızla devam etmektedir. İlimiz geneli ve ilçelerimizde Covid-19 aşıları  tüm devlet hastaneleri, aile sağlığı merkezleri , toplum sağlığı merkezleri ve ilçe sağlık müdürlüklerince yapılmaktadır. Covid-19 salgınına karşı dünyada ve Türkiye’de birçok tedbir alınmakla beraber kapalı mekanlarda maske takmak ve el hijyenine dikkat etmek aşı ile birlikte hastalığın yayılmasının önüne geçmekte etkin rol oynamaktadır. 2021 yılından beri ilimizde toplam bir milyon 120 bin 140 doz aşı uygulaması yapılmış olup Türkiye ‘de aşılama konusunda üst sıralarda yer almaktayız. Hiç aşılanmamış ya da aşı dozları eksik kalmış vatandaşlarımızın kendi ve sevdiklerinin sağlığını korumak için aşılama takvimlerini tamamlamaları gerekmektedir. Vatandaşlarımız tercih ettiği aşıyı, ilgili sağlık kuruluşlarından randevulu/randevusuz olarak yaptırabilmektedir. Kendinize ve en kıymetlilerinize bir iyilik yapın ve bugün Covid-19 aşınızı yaptırın lütfen″ dedi. (
RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ