GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-09-2023 12:52   Güncelleme : 06-09-2023 12:52

McDonald’s, film ve dizilerde yer aldığı sahneleri kampanyaya dönüştürdü

McDonald’s Türkiye Pazarlama Direktörü (CMO) Özdeş Dönen Artak: Yeni kampanyamızla filmlerdeki McDonald’s sahnelerini tüketicilerle buluşturmayı hedefledik"

McDonald’s, film ve dizilerde yer aldığı sahneleri kampanyaya dönüştürdü

İSTANBUL (AA) - McDonald’s, 1986 yılından bu yana Hollywood film ve dizilerinde yer aldığı sahneleri özel bir reklam kampanyasıyla duyurdu.

McDonald’s açıklamasına göre, marka, yakın tarihin en sevilen Hollywood film ve dizilerinde yer alan McDonald’s sahnelerinden oluşan reklam filmiyle yeni kampanyasını açıkladı.

McDonald's, bugüne kadar birçok yapımda yer alan global bir marka olarak, dünya çapındaki etkisini ve gücünü günümüzün önde gelen prodüksiyonlarında kendini göstererek de sürdürüyor.

Sanat dünyasındaki varlığını Loki dizisinin yeni sezonuyla devam ettirecek olan marka, diziye özel üretilen sınırlı sayıdaki tatlı-ekşi Loki sosları 1 Eylül- 31 Ekim tarihleri arasında tüm McDonald’s restoranlarında "Meşhur Menüler" ile birlikte sunacak.

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmesine yer verilen McDonald’s Türkiye Pazarlama Direktörü (CMO) Özdeş Dönen Artak, yeni reklam filminde McDonald’s sahnelerinin yer aldığı film ve dizilerden oluşan bir koleksiyon sergilediklerini dile getirdi.

Artak, "Sevdiğimiz pek çok ünlü karakter, yıllardır ikonik film ve dizilerde McDonald’s’tan sipariş vermeye devam ediyor. Yeni kampanyamızla bu filmlerdeki McDonald’s sahnelerini tüketicilerle buluşturmayı hedefledik. Ek olarak, 6 Ekim’de yayına başlayacak ünlü dizi Loki’nin yeni sezonu için özel olarak hazırlanan tatlı-ekşi sosumuzu restoranlarımızda sınırlı sayıda ve limitli süreyle sunmaya başlıyoruz. 'Meşhur Menüler' ile herkes McDonald’s restoranlarından dilediği lezzeti seçerek bu serüvene ortak olabilir." ifadelerini kullandı.

Açıklamada aktarılanlara göre, sinema, TV, müzik ve moda dünyasının en büyük ikonları arasında yer alan McDonald’s, bugüne kadar birçok yapıtta yer aldı. Bazen bir sipariş sahnesi, bazen yemek sohbeti, bazen de akıllara kazınan efsane logosu eşliğinde yapılan diyaloglarla kendini gösteren McDonald’s’ın yer aldığı eserlerden bazıları "Space Jam, Seinfield, Hızlı ve Öfkeli (The Fast And The Furious), Friends , Richie Rich, Run DMC - You Be Illın şarkısı ve Beşinci Element (Fifth Element)" şeklinde açıklandı.

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ