GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-12-2022 10:53   Güncelleme : 27-12-2022 10:53

Milli Mücadele ödülleri sahiplerini bulacak

Mehmet Can PEÇE/SAMSUN, (DHA) -  SAMSUN Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Milli Mücadele 100. Yıl Ödül törenine sayılı günler kaldı. 

Milli Mücadele ödülleri sahiplerini bulacak
  SAMSUN Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Milli Mücadele 100. Yıl Ödül törenine sayılı günler kaldı. 

Ünlü sanatçılar Özlem Yıldız ve Uğur Aslan'ın sunacağı gecede hazırlıklar tamamlandı. Türkiye genelinde iş, sanat, spor, siyaset ve basın dünyasından ünlü isimlerin ödül alacağı gece 7 Ocak 2023 tarihinde Samsun Sheraton Hotel'de yapılacak. Çok sayıda ünlü ismin katılacağı gece öncesi bir açıklama yapan Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı, uzun zamandır bu büyük organizasyona hazırlandıklarını, Cumhuriyetin 100. yılında ödüllerin daha da anlam kazandığını belirterek Samsun'da tarihi bir olaya imza atacaklarını söyledi.

Yılın enlerinin seçileceği gecede 21 dalda başarılı olmuş kişi, kurum ve kuruluşlara ödülleri verilecek. Aynı gece de Türkiye ve Samsun'da başarılı olan gazetecilere 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ödülleri Cumhurbaşkanı Başdanışmanı tarafından takdim edilecek.

Milli Mücadele Ödül töreni öncesi yine Samsun Sheraton Hotel’de Türkiye’deki basın meslek kuruluşlarının temsilcilerinin katılacağı 7. Anadolu Medya Çalıştayı yapılacak. Çalıştay’ın ardından da Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu tarafından 7. Türk Dünyası Film Festivali’nde birinci seçilen ve Azerbaycan’da işgal altındaki  Karabağ’ın kurtuluşunun konu edildiği filmin gösterimi yapılacak.

Türk Dünyası Film Festivaline Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in davet edildiği, Aliyev’in katılamaması durumunda ise yardımcısı Mihriban Aliyeva veya Cumhurbaşkanlığı düzeyinde bir katılım sağlanacağı öğrenildi. (

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ