GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-02-2023 11:53   Güncelleme : 18-02-2023 11:53

Murat Toktaş : 1500’den fazla depremzedeyi otellerimizde misafir ediyoruz

SAMSUN,(DHA) - KARADENİZ Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, Samsun’da 1500’den fazla depremzedeyi otellerde misafir ettiklerini belirterek, “Otellerimizdeki depremzedeler devletimiz tarafından ne zaman kalacakları geçici yerlere yerleştirilirse o zamana kadar misafir etmeye devam edeceğiz” dedi

Murat Toktaş : 1500’den fazla depremzedeyi otellerimizde misafir ediyoruz
KARADENİZ Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, Samsun’da 1500’den fazla depremzedeyi otellerde misafir ettiklerini belirterek, “Otellerimizdeki depremzedeler devletimiz tarafından ne zaman kalacakları geçici yerlere yerleştirilirse o zamana kadar misafir etmeye devam edeceğiz” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde etkili olan depremlerin ardından bölgedeki vatandaşlar için tüm Türkiye seferber oldu. Deprem bölgelerinden Samsun’a gelen depremzedelerin önemli bir kısmı otellerde misafir edilmeye başlandı. KATİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş, ”Deprem bölgesinden vatandaşlarımızın şehrimize geldiği duyulduğunda bütün otelci dostlarımızla sosyal medya hesaplarımızdan organize olduk. Bize ulaşan her vatandaşımızı otellerimize yerleştirdik ve hiç kimseyi dışarıda bırakmadık. Türkiye Otelciler Federasyonu da dernekleri üzerinden organize olarak 100 bine yakın depremzedeyi ülke genelide otellere yerleştirdi” dedi.

Bu sürecin tamamen Samsunlu otelci ve turizmcilerin gönüllü katkı ve destekleri ile gerçekleştiğini söyleyen KATİD Başkanı Murat Toktaş, ”Herhangi bir süre ya da hizmet kısıtlaması olmadan 1500’den fazla depremzedemizi otellerimizde misafir ettik ve ediyoruz. Otellerimizdeki depremzedeler devletimiz tarafından ne zaman kalacakları geçici yerlere yerleştirilirse o zamana kadar onları misafir etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ayrıca bölgedeki diğer şehirlerdeki otelcilerinde aynı duyarlığı gösterdi söyleyen Murat Toktaş “Ekonomik olarak bu zor zamanlarda hiçbir beklenti olmadan yapılan bu çalışmalar için bütün meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. (

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ