RİZE - TRABZON - ARTVİN
Giriş Tarihi : 21-01-2021 01:31   Güncelleme : 21-01-2021 01:31

OĞUZ;MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİNE AF İSTİYOR

Ardeşen Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Barış OĞUZ; Şoför esnafı olarak 2020 birinci dönem ile ikinci dönem ve 2021 birinci dönem Motorlu Taşıtlar Vergisine af getirilmesi istiyoruz. Dedi

OĞUZ;MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİNE AF İSTİYOR

Ardeşen Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Barış OĞUZ;TURKLAZ.COM'a yaptığı açıklamada;, Şoför esnafı olarak 2020 birinci dönem ile ikinci dönem ve 2021 birinci dönem Motorlu Taşıtlar Vergisine af getirilmesi istiyoruz.  Dedi

            Oğuz;, yaklaşık bir yıldır şoför esnafının mağdur olduğunu ve nefes alamaz duruma geldiğini : “Şoför esnafının her zaman derdini dinliyorum.

 Esnafımız Mart 2020’den bu yana çok ciddi sıkıntılar yaşıyor. Şoför esnafı olarak 2020 birinci dönem ile ikinci dönem ve 2021 birinci dönem Motorlu Taşıtlar Vergisine af getirilmesi istiyoruz.  Aynı bu süre zarfından itibaren zorunlu kara yolu sigortasında araçlar çalışmadığı halde süreleri geçiyor ya da geçmiş olması hakkında düzenleme yapılmasını istiyoruz. SGK primleri başta olmak üzere vergi ödemelerinin de hazine tarafında karşılanmasını istiyoruz. Araç için kredi kullanan şoför esnafının kredilerinin dondurulması ve normalleşme süresine kadar araç hacizlerinin yapılmamasını bekliyoruz” dedi.

İş yapamayan, her tarafın kapalı olduğu bir dönemde yukarıda saydığımız şartların ilgili ve yetkili birimler tarafından dikkate alınmasını isteyen Başkan OĞUZ, “bu süreçte etkilenen tüm esnafımızın sorun ve sıkıntıları bir nebzede olsa nefes almasını sağlayacaktır” ifadesini kullandı.

Neco YarıcıNeco Yarıcı