EĞİTİM
Giriş Tarihi : 22-01-2021 11:28   Güncelleme : 22-01-2021 11:28

OKULLAR NEZAMAN AÇILACAK?

Okullarda ilk dönem bugün sona erdi! Bakan Selçuk'tan son dakika açıklaması: Okullar ne zaman açılacak?

OKULLAR NEZAMAN AÇILACAK?

Son dakika haberi... Uzaktan le geçen birinci yarıyıl bugün sona erdi. 18 milyon öğrenci üç haftalık tatile giriyor. Bu sene yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık  de eklendi. Böylece öğrenciler üç hafta tatil yapacak.  ve ortaokul öğrencileri lerini dijital ortamda alacak. Lise öğrencileri ise ilk dönem karne almayacak. Son dakika haberine göre Milli  Bakanı Ziya Selçuk, "15 Şubat'tan itibaren sizleri okullarda görmek, okullarda karşılamak istiyoruz. Salgın koşullarını dikkate alarak bu değerlendirme yapılıyor. Baharı okullarımız da hep birlikte karşılayalım." dedi.

Okullarda uzaktan eğitimle geçen birinci yarıyıl tamamlanıyor. 18 milyon öğrencinin üç haftalık tatili başlıyor

Salgın, eğitim ve öğretimi baştan aşağıya etkiledi. Dersler televizyondan yada dijital ortamlardan takip edildi. Artık ilk dönemin sonuna gelindi, bu dönem sınav yapılmadı.

BAKAN SELÇUK TARİH VERDİ
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "15 Şubat'tan itibaren sizleri okullarda görmek, okullarda karşılamak istiyoruz. Salgın koşullarını dikkate alarak bu değerlendirme yapılıyor. Baharı okullarımız da hep birlikte karşılayalım." dedi.

İlkokul ve ortaokullarda karne notlarını ders etkinliklerine katılım belirleyecek. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin karneleri dijital ortamda erişime açıldı.

LİSELERE İLK DÖNEM KARNE YOK
Lise öğrencilerinin birinci döneme ilişkin sınavları, salgının seyri göz önünde bulundurularak 15 Şubat'tan sonra yapılacak.

Birinci döneme ilişkin karne notları, sınavların tamamlanmasından sonra verileceği için lise öğrencilerine karne dağıtılmayacak

Bu sene yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil de eklendi. Böylece öğrenciler üç hafta tatil yapacak.

15 ŞUBAT'TA YÜZ YÜZE EĞİTİMİN BAŞLATILMASI HEDEFLENİYOR
2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

Okullarda ikinci dönemin başında yüz yüze eğitime geçilmesi planlanıyor.

Ancak yüz yüze eğitim kararını salgının seyri ve ortaya çıkan tablo belirleyecek

Neco YarıcıNeco Yarıcı