GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2022 13:19   Güncelleme : 09-11-2022 13:25

Öz Gıda İş’ten Çalışma Bakanı Bilgin'e Ziyaret

Öz Gıda İş Genel Başkan Yardımcıları Tevfik Ali Hançeroğlu ve Sultan Murat Karadağ, Ak Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı ile birlikte 8 Kasım 2022 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’i ziyaret etti.

Öz Gıda İş’ten Çalışma Bakanı Bilgin'e Ziyaret

 

Ziyarette, kamuda uzun yıllar kangren haline gelen ve bir türlü çözülemeyen geçici ve mevsimlik işçilerin sorunlarının giderilmesine ilişkin Öz Gıda İş’in görüş ve önerilerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'e detaylı şekilde anlatarak kendilerine dosya halinde takdim ettiler. 

Daha sonra Genel Başkan Yardımcıları ve Rize Milletvekili Muhammet Avcı, Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik ile bir araya geldi. Bakanlık teknik departmanının da yer aldığı görüşmede geçici ve mevsimlik işçilerin sorunlarını tekrar masaya yatırarak çözüme kavuşturulması adına detaylı şekilde istişarelerde bulunuldu. Önümüzdeki süreç içerisinde tekrar bir araya gelinmesi için mutabakata varıldı.

Öz Gıda İş Genel Başkan Yardımcıları, Bakan Bilgin, Yardımcısı Özçelik ve Milletvekilimiz Avcı’ya taleplerimizin karşılanmasına ilişkin gösterdikleri ilgi ve destekten dolayı tüm mevsimlik işçiler adına teşekkür etti.

 

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ