SPOR
Giriş Tarihi : 13-06-2021 15:10   Güncelleme : 13-06-2021 15:36

Rafting Türkiye Şampiyonasında Kupalar Sahiplerini Buldu

Türkiye Rafting Federasyonu tarafından 9 – 13 Haziran 2021 tarihleri arasında Rize İli Ardeşen İlçesinde düzenlenen R4 Rafting Şampiyonası 1. Ayak ve Milli Takım Seçme Yarışlarında dereceye giren takımlara düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Rafting Türkiye Şampiyonasında Kupalar Sahiplerini Buldu

HABER: ARDEŞENİNSESİ

Türkiye Rafting Federasyonu tarafından 9 – 13 Haziran 2021 tarihleri arasında Rize İli Ardeşen İlçesinde düzenlenen R4 Rafting Şampiyonası 1. Ayak ve Milli Takım Seçme Yarışlarında dereceye giren takımlara düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Rafting Federasyonu Rize Valiliği ve Ardeşen Belediyesi tarafından düzenlenen 47 takım 235 sporcu ve 80 hakemin kayıldığı R4 Rafting Türkiye Yarışması düzenlenen ödül töreniyle son buldu.

Şampiyonada U19 Erkek – Kadın, Açık yaş Erkek- Kadın ve Mix Karam takımlar üç gün boyunca Sprint, RX, Slalom ve Nehir inişi yarışlarında en iyi dereceyi ede etmeye çalışan takımlar Rafting Milli takımına girme adına bir birleriyle kıyasıya yarıştı.

Yarışlar sonrası Ardeşen Çok Amaçlı Salonda Ödül töreni gerçekleşti. Yapılan ödül törenine Ordu Valisi Tuncay Sonel, Türkiye Rafting Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi ve Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Gülşen Orhan, Rize Vali Yardımcısı Bayram Sağır, Türkiye Rafting Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi ve RTEÜ Vakfı Başkanı Nusret Yardımcı, Ardeşen İlçe Kaymakamı Ekrem Çeçen, Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mustafa Terzi, İlçe Emniyet Müdürü Furkan Fatih Ersoy, İlçe Jandarma Komutanı Ekrem Yıldırım, Gençlik ve Spor Rize İl Müdür Vekili Cafer Küçükmustafa, Türkiye Rafting Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Timur Güner, Türkiye Rafting Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Cihangir Güner, Ardeşen Belediye Başkan Yardımcısı Y. Kenan Hatipoğlu, Çatak Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yalçın, Rize İl Genel Meclisi Üyesi İbrahim Önder, CHP Ardeşen İlçe Başkanı Faruk Buçan, Gençlik veSpor Ardeşen ilçe Başkanı Ali Osman Önçırak, Van Bahçesaray İlçe Başkanı Affan Orhan, Rafting Hakemleri, Kulüp Antrenörleri, Sporcu ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda sırasıyla Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Ardeşen İlçe Kaymakamı Ekrem Çeçen ve Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi ve Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Gülşen Orhan birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından dereceye giren takımlara ödülleri verildi.

U19 Erkekler Kategorisinde Yapılan Yarışlarda

Köprülü Kanyon Antalya 1.

Dalaman Sarsala Muğla 2.

Çayden Rize 3.

U19 Kadınlar Kategorisinde Yapılan Yarışlarda

Dalaman Sarsala Muğla 1.

Manavgat Antalya 2.

Ataşehir Doğa İstanbul 3.

Açık Yaş Erkekler Kategorisinde Yapılan Yarışlarda

Didi S.K Rize 1.

Manavgat Rize 2.

Çatak Belediye A Takımı Van 3.

U19 Kadınlar Kategorisinde Yapılan Yarışlarda

Rize G.S.K  1.

Tunceli G.S.K  2.

Rize Belediyesi 3.

MİX Karma Takım Kategorisinde Yapılan Yarışlarda

Didi S.K Rize  1.

Rize Belediyesi  2.

Manavgat Antalya  3. Oldu.