GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-03-2023 13:12

Rize Grubundan Anlamlı Hareket

Rize grubunun 166.Buluşması DSİ Genel Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde yapıldı.

Rize Grubundan Anlamlı Hareket

Kuran-ı Kerim okunarak başlanan buluşmada depremde vefat edenlere dua edildi. Deprem nedeniyle 166.Buluşma buruk bir havada gerçekleşti.

166.Buluşmayla 13. yılını tamamlayan Rize Grubu, bu buluşmada örnek bir davranış sergileyerek 25 Bin liralık yemek bedelini depremzedelere gönderdi. Grup Kurucusu ve Koordinatörü İrfan Coşkun yaptığı konuşmada, Milletin bir parçası olarak, bu zor günlerde Devletin yanında olduklarını yardım kampanyasının gerçekleştiği gece Grup Mensupları arasında düzenledikleri bağış kampanyasında, kendilerine bildirilen yardım miktarının 298 bin 666 lira olduğunu, mütevazı davranarak bildirilmeyenlerle birlikte bu rakamın çok daha fazla olduğunu belirtti. Coşkun, teklifleri üzerine Grup Mensuplarının yemekten vazgeçtiğini ve 25 bin liralık yemek bedelinin, Ev Sahipleri tarafından AFAD’ın deprem hesabına aktarıldığını, diğer yapılanlarla birlikte Rize Grubunun şimdilik depremzedeler için 323 bin 666 liralık katkıda bulunduğunu, bu bağışların devam ettiğini, devam edeceğini, el ele vererek bu afetin yaralarını kısa sürede sarabilecek güçte, büyük bir medeniyetin mensupları, büyük bir Devletin vatandaşları olduğumuzu ifade etti.

Buluşmada Grup Mensuplarına, açlığı yatıştırmak üzere bir kase çorba, bir dilim peynir ve zeytin ikram edildi. Bağış kampanyasında belirlenen ilk miktarı yatıran Ahmet Yıkılmaz’a, 53 Bin liraya ulaştıran Selçuk Kılıç’a ve 81 Bin liraya ulaştıran Paşali Demircioğlu’na plaket verildi. Buluşmada Ev Sahipliğini Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan (Deprem Bölgesinde olduğundan katılamadı), HBVÜ Genel Sekreter Yardımcısı Macit Moral, MEB Orta Öğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Daire Başkanı Sultan Rauf Oğuz, Gazi Üniversitesi Vakfı Önceki Müdürü İlyas Kurdoğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz, Ankara Cumhuriyet Savcısı Şaban Yavuz, Avukat Nazmi Akın, Karayolları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mahmut Ziya Sarı, Av.TİHEK Üyesi Harun Mertoğlu, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ayten Namlı, ODTÜ Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ali İhsan Arol, TBMM Müşaviri Mehmet Demircioğlu, TBMM Milletvekiline Hizmet Başkanı Ahmet Yurtman ve Danıştay Üyesi Yüksel Navdar birlikte yaptı.

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ