RİZE - TRABZON - ARTVİN
Giriş Tarihi : 31-03-2021 01:32   Güncelleme : 31-03-2021 01:32

Rize Valisi Kemal Çeber ''KIRMIZI ÇİZGİ''yi çekti.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne vurgu yapmak amacıyla hayata geçirilen ‘kırmızı çizgi’ uygulaması Samsun’da başladı.

Rize Valisi Kemal Çeber ''KIRMIZI ÇİZGİ''yi çekti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun "30 Mart'ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz" paylaşımıyla tanıttığı yeniliğin Rize’de uygulaması yapıldı. Atatürk Caddesi Şeyh Camii önünde bulunan yaya geçidinin bir şeridi kırmızıya boyandı.

rize-vali-1.jpg

Düzenlenen etkinlikte açıklamada bulundan Rize valisi Kemal Çeber, ‘’ 2021 yılı süresince yürütülecek faaliyet ve destekleyici kampanyaların etkisini artırmak, yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin yer/zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla, tüm illerimizde eş zamanlı olarak Rize ilimizde de ilgili kurumlarımızla birlikte farkındalığımızı göstermek ve vatandaşlarımıza da hissettirmek amacıyla bu etkinlikler gerçekleştirilmektedir’’ dedi.

rize-vali-12.jpg

Yapılan uygulama ile "Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir" mesajı verilerek sürücülerde farkındalık oluşturulmasının amaçlandığı belirtildi.

rize-vali-13.jpg