GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-01-2023 14:27   Güncelleme : 13-01-2023 14:27

Rize'de matematik merkezi açıldı

Emirhan PEHLİVAN/RİZE, (DHA) - RİZE'de, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Matematik Seferberliği Projesi” kapsamında Matematik Merkezi açılışı gerçekleştirildi. 

Rize'de matematik merkezi açıldı
RİZE'de, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Matematik Seferberliği Projesi” kapsamında Matematik Merkezi açılışı gerçekleştirildi. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Matematik Seferberliği Projesi” kapsamında Fatma-Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi bünyesinde İş İnsanları Hidayet ve Tolga Toptan tarafından yaptırılan “Mustafa Toptan Matematik Merkezi” açılışına Vali Kemal Çeber’in yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, kurum ve daire amirleri katıldı. 

Programın açılışında konuşan Vali Çeber, Rize’de eğitimin niteliğini artırmak için çeşitli projeleri hayata geçirdiklerini ifade ederek, “Bugün ilimizdeki eğitim projelerinden biri için bir aradayız. Bakanlığımızın başlatmış olduğu matematik seferberliği projesi kapsamında hayır sever iş insanlarımızın katkıları ile matematik merkezimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu proje ile matematiği sadece yetenekli öğrencilerin üstesinden gelebileceği zorlu bir ders olmaktan çıkararak yeni yaklaşımlarla tüm öğrencilerin keyifle yapabildikleri, günlük yaşamla bağ kurdukları bir ders haline getirilmesi hedeflenmektedir. Açılışını gerçekleştireceğimiz merkezimizde, öğrencilerimiz okullarında öğrendikleri soyut matematik kavramları burada bulunan 91 istasyondaki eğitim materyalleri ile somutlaştırılacaklar, böylece öğrencilerimiz matematik konusundaki öğrenimlerini pekiştirmiş olacak″ dedi. (

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ