GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-07-2022 18:00   Güncelleme : 20-07-2022 18:00

RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz görevi devraldı

Arzu ERBAŞ-Rukiye MEYVECİ/RİZE (DHA)-RECEP Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Yusuf Yılmaz görevi YÖK üyesi eski rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman’dan devraldı. Prof. Dr. Yılmaz “Ben şimdi bu bayrağı devralıyorum. Bu bayrağı daha yukarılara hep birlikte taşıyacağız. Amacımız hep yukarılara taşımak ve oralarda kalabilmek olmalı” dedi

RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz görevi devraldı
RECEP Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Yusuf Yılmaz görevi YÖK üyesi eski rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman’dan devraldı. Prof. Dr. Yılmaz “Ben şimdi bu bayrağı devralıyorum. Bu bayrağı daha yukarılara hep birlikte taşıyacağız. Amacımız hep yukarılara taşımak ve oralarda kalabilmek olmalı” dedi.

RTEÜ eski rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman devir teslim töreni ile görevi yeni rektör Prof. Dr. Yusuf Yılmaz’a verdi.  Üniversite rektörlük binasında düzenlenen ve fakülte dekanlarının da katıldığı  törende konuşan eski rektör YÖK üyesi Prof. Dr. Karaman 2 dönem RTEÜ rektörlüğünü yaptığını belirterek “Allah'a şükrediyoruz, Mevla’m bize üniversitede akademisyen olmayı nasip etti. Cumhurbaşkanımızın adını taşıyan üniversitede 2 dönem rektör olmayı nasip etti. Ayrıca görevimizi sağlıkla, sıhhatle, alnımızın akıyla tamamlamayı nasip etti. Bütün bunlardan dolayı Allah'a şükrediyoruz. Bayrak değişimi zamanı geldi görevimizi Prof. Dr. Yusuf Yılmaz'a devredeceğiz. Bundan sonra üniversiteye hedeflere doğru o götürecek. Sizlerin katkılarıyla üniversitemiz önemli bir noktaya geldi. Ama daha iyide olması lazım. Rektör hocamızın liderliğinde daha iyi noktaya gelecek” şeklinde konuştu.

‘BAŞARININ BİR BİRLİKTELİKTEN GELDİĞİNE İNANIRIM’

Bayrağı teslim alan RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ″Bizim amacımız Cumhurbaşkanımızın da ismini taşıyan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ni bulunduğu noktadan daha iyi noktalara taşımak. Ben şimdi bu bayrağı devralıyorum. Bu bayrağı daha yukarılara hep birlikte taşıyacağız. Amacımız hep yukarılara taşımak ve oralarda kalabilmek olmalı. Başarının bir birliktelikten geldiğine inanırım. Üniversiteyi bütün paydaşları olarak belli bir noktaya taşıyabiliriz. Sadece akademik personelle değil, idari personelle, öğrencileri ile tüm çalışanları ile olabilir. Ancak tüm şehrin desteğini alırsak buna siyah siler bürokratlar politikacılar toplumun her kesimi hep birlikte istişare içerisinde yol alırsak, o zaman önümüze çıkan büyük engelleri rahatlıkla açacağımıza inanıyorum″ dedi.

Çiçek takdimin ardından eski rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, yeni rektör Prof. Dr. Yusuf Yılmaz’a cübbesini giydirdi. (

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ