RİZE - TRABZON - ARTVİN
Giriş Tarihi : 05-05-2021 11:19   Güncelleme : 05-05-2021 16:06

RTEÜ’de, 35 projeye TUBİTAK desteği

Doğancan İLEK/RİZE, (DHA) - TÜRKİYE Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2020/2. Dönem bilimsel değerlendirme sonuçlarını açıklandı.

RTEÜ’de, 35 projeye TUBİTAK desteği

TÜRKİYE Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2020/2. Dönem bilimsel değerlendirme sonuçlarını açıklandı.

 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, TÜBİTAK’ın 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programının amacının üniversitelerde öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerini, projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmek olduğu belirtildi. Açıklamada, “2020/2. Döneminde ülkemizdeki Devlet ve Vakıf dâhil tüm üniversiteler arasında 156 Üniversite’nin öğrencileri tarafından sunulmuş olan projeler desteklenmeye değer bulunarak desteklenmiştir. Öğrenciler bir danışman öğretim elemanı rehberliğinde bu projeleri hazırlamakta ve TÜBİTAK’a müracaat etmektedirler. 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2020/2 çağrı sonuçlarına göre Üniversitemizin değişik fakültelerinde okumakta olan öğrenciler tarafından hazırlanmış olan 35 proje TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulunarak desteklendi. Bu sonuçlarla Üniversitemiz, söz konusu çağrı döneminde kendisinden çok önce kurulmuş olan birçok eski ve köklü Üniversiteyi geride bırakarak TÜBİTAK tarafından projesi desteklenen 156 Üniversite arasında en çok projesi desteklenen 12. Üniversite oldu” denildi.

Açıklamada, “Üniversitemizin bu başarıyı yakalamasında katkısı olan başta öğrencilerimiz olmak üzere onları bu süreçte destekleyen ve projelerinde danışmanlık yapan öğretim üyelerimiz ile ilgili birimlerin yöneticilerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” ifadelerine yer verildi.